GT 630 ve GTX 750 Ti bilgisayar arasındaki performans farkı

Afkborn

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASRock B450M Steel Legend, Ryzen 5 5600, Kingston Fury Beast 32 GB (2X16) 3200 MHz, Powercolor Red Devil RX 6600XT, Be Quiet! BK008, Corsair Carbide Spec Delta RGB, Corsair CV550, 1 TB WD Blue SN570, 500GB A2000 Kingston SSD, 1TB WD HDD, Sensei310, K60 RGB PRO, Qck Medium, Asus TUF VG24VQE, Keenetic Omni DSL
Meslek
Zabıt Katibi
Merhabalar. İyi Günler. Katibi olmak istediğim için Halk Eğitim Kursuna gidiyorum. Oradaki kullandığım bilgisayar benim evimde kullandığım bilgisayardan daha performanslı çalışıyor gibi hissediyorum. Açılış hızları neredeyse aynı. İki bilgisayarın tüm özelliklerini yazacağım. Evimdeki bilgisayarda Chrome tarayıcı kullandığımda aynı açılış hızını vermiyor. Orijinal Windows kullanıyorum ve son sürüm kullanıyorum.
Kendi Bilgisayarım
ASUS H81M-K
İntel Core i3 4170
4x2 GB 1600 MHz RAM
GTX 750 Ti
120 GB SSD
1 TB HDD
Windows PRO 1909 (emin değilim)
Halk Eğitim Bilgisayarı ( Chrome açık 5-6 sekme RAM kullanımı %51 2 GB )
İntel Core i5 3330
H61M-D
4 GB 1333 MHx RAM
1TB HDD
GT 630
Windows PRO 1511

Son düzenleyen: Moderatör:
Hdd'nin veya ssd'nin okuma yazma hızı zamanla düşer ve kullanılamaz hale gelebilir. Senin bilgisayarın verdiğiniz özelliklere bakılacak olursa sadece ram ve ekran kartı üstünlüğü oldugunu geri kalanın neredeyse aynı oldugunu işlemcinizin %2 lik bir farklı daha iyi oldugunu görmekteyim açıkcası göz yanımsaması yada donanımsal bir sıkıntıdan dolayı bir fark yarattıgını düşünebiliriz.

Hdd'nin veya ssd'nin okuma yazma hızı zamanla düşer ve kullanılamaz hale gelebilir. Senin bilgisayarın verdiğiniz özelliklere bakılacak olursa sadece ram ve ekran kartı üstünlüğü oldugunu geri kalanın neredeyse aynı oldugunu işlemcinizin %2 lik bir farklı daha iyi oldugunu görmekteyim açıkcası göz yanımsaması yada donanımsal bir sıkıntıdan dolayı bir fark yarattıgını düşünebiliriz.
Kusura bakmayın cezam vardı. O yüzden dolayı mesajınıza geç cevap vermek durumunda kaldım.Hocam buradaki bilgisayari CrystalDiskMark ile test ettim. Evdeki bilgisayarımı da aynı şekilde test ettim. Eve gittiğimde iki bilgisayarında sonuçlarını yükleyeceğim.
Bu Halk Eğitim Merkezindeki bilgisayardaki crystal disk mark sonucu.
1573050424424.png

Buda benim bilgisayarımın Crystal Disk Mark sonucu:
1573050751628.png

Benim sistemim Dual Channel RAM kullanıyor oradaki bilgisayar Single Channel RAM kullanıyor. Sanırım aradaki farkın sebebi Windows Sürümü. Bir fotoğraf açmaya çalıştığımda bende önce Windows fotoğraf görüntüleyicisi açılıyor biraz siyah ekrana bakıyorum arkasından açmak istediğim fotoğrafı açıyorum. Orada ise tıklar tıklamaz görüntülemek istediğim fotoğraf geliyor. Çok büyük boyutlu fotoğraflar açmaya çalışmadığım halde durum böyle.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı