GT 730 sistemde FIFA 19 kasıyor

IEmre

Decapat
Daha fazla  
Herkese selamlar Technopat ailesi.

NVIDIA GT 730 4 GB
i5 3550 3.30 GHZ
16 GB RAM
WIN 8.1 Home SL Performance Edition;

Özellikli olan bilgisayarım FIFA 19'da inanılmaz derecede kasıyor. Menüde 20, oyun içinde 8-10 arası FPS alıyorum. Günlerdir forumda açılan buna benzer tüm konuları takip etsem de çözüm bulamadım. Oyun içi ayarlar, NVIDIA denetim masası ayarları gibi tüm ayarları yapmama rağmen BF3, FIFA19 gibi oyunları 20-30 FPS aralığında oynuyorum. Şuan PC'de tertemiz format üzerine driverlar ve sadece FIFA19 yüklü olmasına rağmen kasıyor.

NOT: PC'yi alalı 6 aydan kısa süre oldu. Aldığım ilk anda kasmaları fark ettiğim için hep sorunlu olarak gördüm. 1 ay önce vakit bularak teknik servise gönderdim, ekran kartı değişimi yaptıklarını söylediler. Fakat 3 gün önce aldım, 8.1 performance edition kurulum yapıp test etmeme rağmen FIFA19 bile oynatmıyor. Desteklerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Aynı haltı laciverti kendisi...

Çok geçmiş olsun. Kasmadan kurtarmak için pencere modunda 720p Low da oynamayı deneyebilirsin.
Hayır o şekilde oynamayı kabul edemem. Bundan bir önceki bilgisayarım Zotac GT430 olmasına rağmen ultra ayarlarda 60 FPS oynuyordum. Bu özellikte bir bilgisayarın bu oyunu kaldırmaması anormal bir durum. Bu anormalliği kabul edecek değilim. Bu oyunda kasan PC tetris'te bile kasar.

Doğrudur. Fakat 3400 TL'ye bu hazır kasayı aldım. Fakat bin pişmanım...

4 yıl önce 3400 TL büyük paraydı GTX 1050 Ti hazır sistem vardı şimdi GT 730 bir de aizen 😎
Biraz piyasayı takip edin ülkede kriz var çaktırmıyorlar 3400 TL hazır PC ile oyun mu oynanır oynanır ama kendin toplarsan. Geçen arkadaşım kendi parasıyla 9000 TL bütçeyle oyun oynamak için laptop almaya kalktı alamadan geldi.

Hayır o şekilde oynamayı kabul edemem. Bundan bir önceki bilgisayarım Zotac GT430 olmasına rağmen Ultra ayarlarda 60 FPS oynuyordum. Bu özellikte bir bilgisayarın bu oyunu kaldırmaması anormal bir durum. Bu anormalliği kabul edecek değilim. Bu oyunda kasan PC Tetris'te bile kasar.

Hocam 430 daha güçlü desem...
Geçen arkadaşım kendi parasıyla 9000 TL bütçeyle oyun oynamak için laptop almaya kalktı alamadan geldi.

Aslında gayet güzel RTX3050 - 5600HLI victus alabilirdi 9.3K ya ama 60Hz.

3400 TL PC ile oyun mu oynanır oynanır ama kendin toplarsan.

R3 2200G APU sistem toplayabilirdi mesela. Çok daha iyi olurdu.

O durum yüksek ekran kartında düşük RAM'den dolayı tam performans alamamaktır.
Pc boştayken 1GB bile RAM yemiyor. Sırf RAM tüketiminden dolayı 8.1 Performance Edition kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    61 KB · Görüntüleme: 16

Yeni konular

Geri
Yukarı