GT301 sıvı soğutma önerisi

squexs

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Geçenlerde gaming.gen.tr'den hazır sistem siparişi verdim.
Sistem özellikleri:
ASUS GT301 kasa
ASUS RX 6700XT 12 GB 192bit
ASUS B550 mATX anakart
AMD Ryzen 5600 6 çekirdek
Adata XPG 8x2 16 GB 3200MHz DDR4
500 GB M.2 SSD.

Sistemin üst tarafına sıvı soğutma takmak istiyorum ama desteği yok deniyor veya RAM'larin soğutucu fanlara değdiğini söyleyenler var. Ama sorunsuz takanlar da var. Genelde 240mm takanlar var.
Takılabiliyor ise hangi soğutucuyu almalıyım? Ve RAM açısından bir sıkıntı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Denk geldin mi bilmiyorum ama ben detaylı olarak nasıl üste takmayı başardığımı anlatmıştım.

Şu anda kullandığım soğutucu çok idel olacaktır senin için de. Sistem bileşenlerimiz de hemen hemen aynı. Eğer ram'lerin yukarıya çok taşan bir yapıda değilse sen de milimetrik olarak kurtarabilirsin belki durumu.

Denk geldin mi bilmiyorum ama ben detaylı olarak nasıl üste takmayı başardığımı anlatmıştım.

Şu anda kullandığım soğutucu çok idel olacaktır senin için de. Sistem bileşenlerimiz de hemen hemen aynı. Eğer ram'lerin yukarıya çok taşan bir yapıda değilse sen de milimetrik olarak kurtarabilirsin belki durumu.

o konunuzu okudum baştan sona ama hoca sistem parçaları farklı olduğu için bi sıkıntı olabilir diye yinede sorayım dedim.

montajını bilmiyorum ilk defa olacağı için😕

Şu an fiziksel olarka benim sistemden farkı oln sadece Ram'lerin. En kötü ihtimalle kasanın önüne montelersin hortumu yukarıya bakacak şekilde ve soğutucuyu da yukarı dayayarak.

Şu an fiziksel olarka benim sistemden farkı oln sadece Ram'lerin. En kötü ihtimalle kasanın önüne montelersin hortumu yukarıya bakacak şekilde ve soğutucuyu da yukarı dayayarak.
ramlar RGB ise bi tık sıkıntı yaşanabiliyormuş RGB değil ise montelenebiliyormuş ben akşam size fotosunu atayım olurmu hocam?

böyle bi foto buldum akşam daha net atarım.

Dosya Ekleri

• IMG_20230118_185418_711.jpg
    IMG_20230118_185418_711.jpg
    166,1 KB · Görüntüleme: 141
Son düzenleme:
Aslında biraz şansın var çünkü benim ana kartımda mosfetler vardı. Sende olmaması sayesinde tüm vida deliklerine denk getirebilir, sağlam bir montaj gerçekleştirebilirsin.

adata-xpg-gammix-d30-8gbx1-3000mhz-ddr4-single-pc-ram.jpeg

Eğer ramlerin yukarıdaki model ise benden daha şanslısın. Benim ram soğutucu ve RGB'si daha dışa taşan bir modelde.

Aslında biraz şansın var çünkü benim ana kartımda mosfetler vardı. Sende olmaması sayesinde tüm vida deliklerine denk getirebilir, sağlam bir montaj gerçekleştirebilirsin.

Eğer ramlerin yukarıdaki model ise benden daha şanslısın. Benim ram soğutucu ve RGB'si daha dışa taşan bir modelde.
evet aynı model hocam

ne diyorsunuz hocam ne yapabilirim?

En kötü ihtimalle benim gibi 2 3 vida ile kasanın üst petekli yapısına tutturabileceğini düşünüyorum. Olmazsa kasa önü de sorun olmayacaktır.

En kötü ihtimalle benim gibi 2 3 vida ile kasanın üst petekli yapısına tutturabileceğini düşünüyorum. Olmazsa kasa önü de sorun olmayacaktır.
tek istediğim şu videodaki gibi tam oturması adama cuk oturmuş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

tek istediğim şu videodaki gibi tam oturması adama cuk oturmuş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda kasanın üstüne değil önüne monte edilmiş ama. Öne zaten uyumlu. Sorun üste montelerken yaşanıyor. Sadece fan takılabiliyor üste ama radyatör de işin içine girince olmuyor maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı