Çözüldü GT730 "Bu NVIDIA grafik sürücüsü bu Windows sürümüyle uyumlu değil" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MemoTheGreat

Centipat
Bilgisayara Win 8.1 kurdum. Ekran kartının driverini uyumlu olan sürümüyle kurmaya çalıştım. Ama her ne kadar uyumlu olsa da aynı hatayı alıyorum.
"Bu NVIDIA grafik sürücüsü, Windows'un bu sürümüyle uyumlu değildir."
GeForce Experience'de işe yaramıyor.

Ekran kartım: GT730

Ne yapmalıyım?
Yardım ederseniz sevinirim.

Çözüm
GT 730 kartların iki farklı versiyonu mevcut DDR3 belleğe ve GDDR5 belleğe sahip.
DDR3 belleğe sahip kartlara artık destek verilmiyor.2018 yılında desteği kesilmişti eski driverlardan yüklemen gerek.
Eğer sende GDDR 5 var ise ve bu sorunu yaşıyorsan çözümü bilmiyorum maalesef.
Kartın Fermi mimarili ve en fazla desteklediği sürümün üstündeki sürümü kurmaya çalıştığından dolayı alıyorsun bu hatayı.

En fazla 391.35 sürümünü kurabilirsin.

Windows 8.1 64-bit kullanıyorsan aşağıdaki linki kopyalayıp yeni sekme aç ve yeni sekmedeki URL kısmına yapıştırıp enterlayarak indir, kur.

Windows 8.1 32-bit kullanıyorsan aşağıdaki linki kopyalayıp yeni sekme aç ve yeni sekmedeki URL kısmına yapıştırıp enterlayarak indir, kur.

Arkadaşım başımıza geleni söylüyoruz, denemediğin bir şey hakkında niye tartışma yaratıyorsun? Arkadaş dener dediğimi, sorun düzelmez ise yazarsın çözümünü.
@Mehmetgs %100 kuracak diye bir şey yok. Yüksek ihtimalle eski de olsa Windows kuruyor ama %100 değil. Kurmamış olma ihtimalini es geçemezsiniz. Okuduğunu anlaması gereken de sizsiniz.

Hadi diyelim ki kurmuş olsun, Windows yeni sürücü kurulmasını engellemez.

Ayrıca konu sahibi otomatik kuruyor olduğunu belirtir ve bundan şikayetçiyim derse de otomatik kurulmasını engellemek zor değil: Bilgisayar kendiliğinden başka Realtek sürücüsü kuruyor
Arkadaşın belirttiği sorun bununla alakalı değil. Çünkü Windows otomatik sürücü kurmuşsa da manuel olarak yeni sürücü kurulmasını ENGELLEMEZ! Bahsi geçen sorun, konu sahibinin şu anda kurmaya çalıştığı sürücüyle alakalı.

Windows 8 ve sonrasında otomatik olarak sürücülerin kurulduğunu biliyorum. Hatta ilk işim her formattan sonra bu özelliği kapatmak.

E peki Technopat'ın yaptığı GT 730 GTA 5 testinde kaç GB RAM kullanıldı veya işlemci.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu diyorsanız 8 GB RAM kullanılmış olması lazım. Oyun 3500 MB RAM kullanıyor zaten, işletim sistemine 500 MB kalmış olamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı