GT940M ve i5-6200U GTA 5 Performans Sorunu

Sefercan Avşar

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartım: 940M 2GB
RAM: 4GB
İşlemci: i5 6200U

GTA 5'i almadan önce ekran kartımın kaldırıp kaldırmayacağını araştırdım ve videolarını gördüm. Adam FPS sıkıntısı olmadan oyunu akıcı bir şekilde oynuyor. Technopat'ta 940M ekran kartının GTA 5 için yeterli olduğunu duydum. GTA 5'e girdiğim zaman FPS 55-60 arası yürüyünce düşüklük olmuyor, arabaya binince hız yapınca FPS aniden düşüyor ve takılmalar oluyor. V-Sync açık FPS sabitlensin diye. Sorun hakkında bilgisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
V-Sync yi kapat sonra da ne kadar fps olduğunu söyler misin ?
Selamlar arkadaş yazma banı yedide vsync kapatınca 45 60 arasında git geller oluyormuş şöyle birşey ben biraz araştırma yapmış çoğu kişi vsynnc kapatınca oluyor demişti bende öyle kullanıyorum ama bu arkadaşımın ram 4gb aceba ondan mı yapıyor diyorum ama bir kaç kişi tanıyorum 4 gb ile oynuyabiliyor yardımcı olucak birisi çıkarsa sevinirim.

Selamlar arkadaş yazma banı yedide vsync kapatınca 45 60 arasında git geller oluyormuş şöyle birşey ben biraz araştırma yapmış çoğu kişi vsynnc kapatınca oluyor demişti bende öyle kullanıyorum ama bu arkadaşımın ram 4gb aceba ondan mı yapıyor diyorum ama bir kaç kişi tanıyorum 4 gb ile oynuyabiliyor yardımcı olucak birisi çıkarsa sevinirim.

eğer oyun orjinalse 4 gb ram yetersiz kalır, akıcı oynayabilmek için en azından 6 gb 4(+2) ram bulunmalı

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı