GTA 4 neden sevilmedi?

Bir önceki majör oyun olan San Andreas'la kıyaslayınca sebepler ortada:

- Aşırı dandik PC portu ve optimizasyon.
- SA'daki renkli atmosferi bırakıp gri filtreli boğucu bir atmosfere geçilmesi.
- SA'daki çok geniş ve dolu açık dünyadan hantal ve sınırlı bir açık dünyaya geçilmesi.
- "Arcade" tarzdaki SA sürüş mekaniklerinden simülasyon tarzına geçilmeye çalışılması.

Gerçekçi "ragdoll" ve fizik mekaniklerinin bir oyunu taşımaya yetmediğinin en büyük örneğidir GTA 4.

Onu bunu bilmem de senaryo yazarlığı olarak çok iyi bir oyun. Nico'nun bazı sözleri bir filizoftan alıntı gibi. O konuda çok başarılı.

Oyunu 4 kere bitiren biri olarak ben çok sevdim. Hikayesi, oynanışı çok iyiydi bence.
İlk çıktığında pcde kasma sorunları oluyordu. Bir de herkesin dikkat çektiği kasvetli havası yüzünden sevilmemiş olabilir. Ayrıca 2 DLC si vardı ikisi de iyidi bence. Balled of Gay Tony zaten GTA 5 e yakın oyundur.

Rockstar'ın yeni oyun motoru denemesi yüzünden hem oyun kısıtlanıyor (xboxta uzak mesafe yok gibi bir şey) hem de pcde çok sorun çekti. Oynayabilenler sever genelde ama tabii ki de sevmeyen bir kesim de olabilir. Hikayesi ve dünyası çok güzel bence. Geçen oğuz sasiyle gta4 girdim çok eğlenceliydi :D

Ben çok severek oynadım zamanında. O zamanlar İnternetim de olmadığı için açıp açıp araba sürüyordum :D
Oyunun araba kullanma mekaniği güzeldi. Bu nedenle bir hayli hoşuma giderdi araba kullanmak.

GTA 4 benim nezdimde en iyi GTA'dır. Hikayesi, hikayesine uygun atmosferi, mekanikleri ile bir başyapıt. Tek sorunu optimizasyonunun berbat olması.

GTA 5'i sevmiyorum hikayesi bana yavan geldi. Özellikle araç sürme mekaniği Roblox'tan hallice. Online zaten başlı başına bir sirk. Tek iyi olduğu yer açık dünyası onda da benim gibi dünyayı sadece görevden göreve gitmek için kullanan biriyseniz bir önemi kalmıyor.

GTA 4'ü sevin ve koruyun. GTA serisinde onun gibi hikaye ağırlıklı bir oyun daha geleceğini düşünmüyorum.

Rockstar'ın yeni oyun motoru denemesi yüzünden hem oyun kısıtlanıyor (xboxta uzak mesafe yok gibi bir şey) hem de pcde çok sorun çekti. Oynayabilenler sever genelde ama tabii ki de sevmeyen bir kesim de olabilir. Hikayesi ve dünyası çok güzel bence. Geçen oğuz sasiyle gta4 girdim çok eğlenceliydi :D
OğuzSasi hala GTA 4 oynuyor mu? :D

Aslında seviliyor, hatta Niko Bellic yapımcıların favori karakteriymiş diye duydum. Ama daha karanlık bir hikayesi olduğu için kitlesi de diğer oyunlara nazaran bayağı düşük. GTA 5 ve SA'daki gibi ortalıkta uçup kaçıp eğlenmeye elverişsiz bi ortamı var. Ben bu yüzden olduğunu düşünüyorum. Benim en beğendiğim oyun 4 olmasına rağmen sadece 1 kez oynadım.

GTA havasına uymuyordu. Gerek fizikler gerek havası hoşuma gitmemişti. Mesela GTA 5 ve GTA SA araba sürüşü de gerçekçi değil ve bu özelliği hoşuma gidiyor. Fakat gta 4'te diğer gta oyunlarına göre bir hayli gerçekçiydi.

Yeni konular

Geri
Yukarı