GTA 5 başka bir Disk'e nasıl atılır?

Dosya konumundan kes yapıştır yapabilirsiniz diye tahmin ediyorum.
Böyle bir şey yapamazsınız. Onun bulunduğu Konum Rockstar Games'de kayıtlıdır. Eğer Rockstar Launcher'da kayıtlı konumu C:/kullanıcı/Gta5 ise sen onu kesip D:/kullanıcı/Gta5'e atarsan Dosya bulunamaz ve Rockstar yeniden gta indirmeye çalışır. Yapmanız gerekenleri altta listeliyorum.

• İlk önce oyunun dosya yapısını oluşturman lazım. Yani C:\Program Files (x86)\Rockstar Games\GTA5 > C:\Program Files (x86)\Rockstar Games\GTA5 diskler farklı ama dosya yolları aynı olacak.
  • Sonra Kayıt Defteri Düzenleyiciyi açıp dosya yolunu güncellemek.
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Rockstar Games\Grand Theft Auto V "InstallFolder"="C:\\Program Files\\Rockstar Games\\Grand Theft Auto V"
Eğer Bunlar Olmazsa Aşağıdaki yolu uygulayın:

1- Öncelikle D: içinde Program Files adında bir klasör oluşturun. Oyunun kurulu olduğu Rockstar Games klasörünü tamamen buraya kopyalayın.
2- Social Club'dan GTA 5 Setup Tool'u indirin. İndirdiğiniz uygulamayı açıp Uninstall seçerek oyunu silin. (Uninstall seçtikten sonra çıkan uyarıya hayır diyin.) Böylece eski diskteki oyunu tamamen sileceksiniz.
3- Denetim masasından Social Club programını silin.
4- İndirdiğiniz Setup Tool'u tekrar açın ve kurulum başlayacaktır. Kurulumu yaparken D: içine attığınız Rockstar Games/Grand Theft Auto V klasörünü seçin.
5- Masaüstüne gelen kısayoldan oyunu başlatabilirsiniz.

Sorunumu çözdüm yardımınız için teşekkür ederim tek yapmam gereken yer ayarlara gitmekmiş zaten oraya baksanız sizde bulursunuz.

Geri
Yukarı