GTA 5 CPU kullanımı %100 ama GPU kullanımı düşük

Xredstyle

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar sorunum şu, CPU yüzde yüz oluyor ama GPU ise çok az kullanılıyor, yükselse bile hemen düşüyor. Sistem özelliklerim.
AMD A9 9420.
Radeon 530 2 GB.
4 GB RAM.

Bence sebebi şu olabilir, işlemcinin GPU'sunu kullanıyor olabilir. Çünkü ben PC'yi Win 10 olarak aldım, ama sonra 8.1 geçtim ve driverlar sıkıntılı oldu. Sebebi bu olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Problem GPU kullanılamıyor, arkadaşımda da muadili var. O da iki çekirdek ama oynayabiliyor. İnternetteki testler en azından 25-50 arası gösteriyor. Ama ben 20 falan alıyorum. Yani dahili GPU'nun testlerinde çıkan sonuçlarla aynı FPS'i alıyorum. Windows Update'de güncelleştirmeler var, onları yapsam düzelir mi?

Yüklü hocam, ama problem şu ki, GTA'da 1500 MB ekran kartı gözüküyor, DxDiag'da 4 GB ekran kartı gösteriyor, ama sistemimde 2 GB'lik var. Gerçekten çok ilginç.
Windows update genelde eski sürümleri sunuyor.Kendinizin elle yüklemesini veya güncellemesini öneririm.

DxDiag'da paylaşımlı gösteriliyor eğer toplama baktıysanız. Ayrılmışta yazan sıfır halidir.

1607074064375.png

Bakın hocam böyle gözüküyor.
Windows Update genelde eski sürümleri sunuyor. Kendinizin elle yüklemesini veya güncellemesini öneririm.

Hocam problem şu ki, Windows 8.1 için driverları yok ekran kartımın, harici olanın. Ben otomatik driver yükleyicisi ile yapmak zorunda kalmıştım, ayrıca sadece bu oyunda olmuyor bu. Mesela CS:GO'da da dahili GPU kullanıyor.

Problem GPU kullanılamıyor, arkadaşımda da muadili var. O da iki çekirdek ama oynayabiliyor. İnternetteki testler en azından 25-50 arası gösteriyor. Ama ben 20 falan alıyorum. Yani dahili GPU'nun testlerinde çıkan sonuçlarla aynı FPS'i alıyorum. Windows Update'de güncelleştirmeler var, onları yapsam düzelir mi?

Yüklü hocam, ama problem şu ki, GTA'da 1500 MB ekran kartı gözüküyor, DxDiag'da 4 GB ekran kartı gösteriyor, ama sistemimde 2 GB'lik var. Gerçekten çok ilginç.

Gerçekten ilginç Laptop olmayan testlere baktınız diyeceğim Radeon 530 sadece Laptop diye biliyorum. Yeni monitör alırsanız işlemciniz görüntüyü kendi GPU'sundan işlemeyi bırakıp gücü sadece sizin ekran kartınıza bırakır. İşlemcinizin GPU'su var mı onu da bilmiyorum.

Gerçekten ilginç laptop olmayan testlere baktınız diyeceğim Radeon 530 sadece laptop diye biliyorum. Yeni monitör alırsanız işlemciniz görüntüyü kendi GPU'sundan işlemeyi bırakıp gücü sadece sizin ekran kartınıza bırakır. İşlemcinizin GPU'su var mı onu da bilmiyorum.

Var hocam işlemcinin. Laptop testleri Radeon 530 sadece mobil bir işlemciydi. 150 dolarlık bir gamejame girmiştim yüksek ihtimal kazandım belki bir monitör alabilirim. Ama Win 10 geçmeyi düşünüyorum.

Eki Görüntüle 764034

Bakın hocam böyle gözüküyor.
Eki Görüntüle 764034

Normalde ekran kartıın 2 GB ama sistemden paylaştığı miktarla birlikte 4 GB. GTA 5'te 2 GB kadarını kullanabileceksin. Aygıt yöneticisindeki ekran kartı sürücüsünü görsellerini atar mısın?
Normalde ekran kartıın 2 GB ama sistemden paylaştığı miktarla birlikte 4 GB. GTA 5'te 2 GB kadarını kullanabileceksin. Aygıt yöneticisindeki ekran kartı sürücüsünü görsellerini atar mısın?

Buyurun hocam.

Ama GTA 5 1500'lük olanı kullandırıyor bana.

Dosya Ekleri

• 1607074445667.png
    1607074445667.png
    50,3 KB · Görüntüleme: 39
MSI Afterburner ile baktım hocam oyun içinde.

DDU ile sürücüyü kaldırıp Windows 7 sürücüsünü kur. Oyun içi ayarlarda grafik bölümlerine bak. Ve aşağıdaki videoyu da izle bunları dene.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

DDU ile sürücüyü kaldırıp Windows 7 sürücüsünü kur. Oyun içi ayarlarda grafik bölümlerine bak. Ve aşağıdaki videoyu da izle bunları dene.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kurmayı denemiştim Windows 7'yi ama bir daha deneyim. DDU ile kaldırmak nasıl oluyor? Video atabilir misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı