GTA 5 Online ciddi FPS düşüşleri

İşletim sistemi
Windows 10
8 GB yeterli değil, yeterli diyenlere bakmayın bende 8 kullanırken inanılmaz drop yiyordum ki imzama bakarsanız sistemlerimiz birbirine çok yakın. 16 yapabilirseniz iyi olur. Birde GTA V Online'da bazı yerlerde 70 FPS almama rağmen bazı yerlerde sizin gibi 40-45'e kadar düşebiliyor, Online maalesef sorunlu. Ayrıca ALT-TAB yapıyorum bazen FPS düzeliyor, tuhaf Buglar var bu aralar.

8 GB yeterli değil, yeterli diyenlere bakmayın bende 8 kullanırken inanılmaz drop yiyordum ki imzama bakarsanız sistemlerimiz birbirine çok yakın. 16 yapabilirseniz iyi olur. Birde GTA V Online'da bazı yerlerde 70 FPS almama rağmen bazı yerlerde sizin gibi 40-45'e kadar düşebiliyor, Online maalesef sorunlu. Ayrıca ALT-TAB yapıyorum bazen FPS düzeliyor, tuhaf Buglar var bu aralar.
Benim sistemim sizinkilerden iyi olmasına rağmen bende 8 GB RAM'im varken drop yiyordum bunun üzerine yorumumu yapıyorum sonrasında boş boş kızgın atıyorlar... Anlamıyorum sizi arkadaş, derdiniz ne Gta'nın anlık 12 13 GB RAM kullandığı anları gördüm, bu kullanımlara 8 GB bir ram nasıl yetsin?

Ekran kartı kullanımı düşük drop falan oluyor.
Grafikleri artırabilirsiniz. Windows arama kısmına "grafik ayarları" yazıp göz ata tıklayın oyunun konumunu bulun yaklaşık 60MB olan .exe dosyasını ekleyip "yüksek performans" seçip kaydedin. (bu ayar bir nebzede olsa bende ekran kartı kullanımını arttırdı.)

O sistem en düşükte kendini kullanmaz.
Yükseğe alırsanız RAM yetmeyebilir. Orta-yüksek karışımı ideal.

Ayarları orta yükseğe aldım FPS 60 altı değil.
resim_2021-01-26_202928.png

GTA Online için 8 GB gayet yeterli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
video işine yarayabilir bir bak derim. Program gayet iyi az önce indirdim ben de kullanmaya başladım.

Benim sistemim de aşağıda. GTA 5'i çok rahat oynuyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    25,6 KB · Görüntüleme: 21
GTA Online için gelen son heist güncellemesinden dolayı çok fazla kullanıcı FPS ve drop sorunları yaşıyor. Yabancı forumlarda araştırma yaparsanız görebilirsiniz. Sisteminiz ile alakalı olmayabilir. Ayrıca imzamda ki sistem ile ultra ayarlarda 50 - 60 FPS alıyorken, şuan son güncellemeden sonra 40 - 30 arası FPS veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı