Çözüldü GTA 5 Texture Geç Yüklenme Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tenatzy

Kilopat
Merhabalar, bir hafta önce Sapphire Pulse AMD Radeon RX 570 256Bit GDDR5 ekran kartı aldım, bütün oyunlarda çok güzel performans alırken GTA 5'e girince oyundaki yollar yüklenmemeye binaların textureları geç yüklenmeye başladı. Bir sürü çözüm denedim fakat sadece biri başarılı oldu o da VSYNC'i half yapmak fakat 30 FPS'te oynamak biraz can sıkıcı oluyor ve zevk vermiyor, ciddi anlamda ekran kartını aldığıma pişman oldum, bu can sıkıcı sorunun çözüm yolunu biliyor musunuz?
Sistem:
  • Sapphire Pulse Amd Radeon RX 570 4G 256Bit GDDR5
  • I5-3340
  • 8GB RAM
  • Frisby gp-650 gamemax 80plus bronze 650W

Oyun orijinaldir.

2019.01.26-21.22_01-min.png

Çözüm
Sorunu çözdüm. Ayarlardan MSAA'yı X8 yapınca kasma, donma ve texture yüklenmiyor ortadan kalktı.
Hocam sıcaklık değerleri gayet iyi. Ancak inanılmaz bir darboğaz var. Çözünürlüğü ve grafik ayarlarını yükseltmeyi denediniz mi?

Grafik ayarlarını yükseltmek çok büyük bir etki yaratmıyor. 3. nesil i5, GTA 5 için önerilen bir işlemci iken bu şekilde nefes alamayacak kadar zorlanması kafa karıştırıcı.

Ben bu oyunu ilk çıktığı zamanlar da bu şekilde problemle karşılaşmıştım, bu yeni ortaya çıkan bir sorun değil. Kendim BAR-edit programından işlemcinin frekanslarını en yükseğe sabitleyerek çözmüştüm diye hatırlıyorum. işlemci kullanımın %100 bundan kaynaklı olma ihtimali yüksek.
BAR-edit programını indirdikten sonra nasıl en yükseğe sabitleyeceğim biraz bilgi verebilir misiniz ? yada öğretici bir konu falan varsa link bırakabilir misiniz?

Zaten şuan grafikler en yüksekte Çözünürlük ise 1920x1080
Öyleyse yapılabilecek pek bir şey yok hocam. RX 570, I5-3340'e göre çok daha iyi bir ekran kartı. Darboğaz olması normal. Hele ki GTA V gibi bir oyunda çok daha normal.
Grafik ayarlarını yükseltmek çok büyük bir etki yaratmıyor. 3. nesil i5, GTA 5 için önerilen bir işlemci iken bu şekilde nefes alamayacak kadar zorlanması kafa karıştırıcı.
Evet hocam ama RX 570 ile darboğaz yapıyor bu işlemci.

Antivirüs ile bilgisayarınızı taratın öncelikle. Ama sağlam bir antivirüs programı olsun. Benim başıma i7 dizüstü bilgisayarımda gelmişti buna benzer sorun. Virüsten dolayı işlemcinin yarısı arka planda çalışan trojana gidiyormuş. Format atıp temiz kurulum yaptım ve sorunum düzeldi.

Antivirüs ile bilgisayarınızı taratın öncelikle. Ama sağlam bir antivirüs programı olsun. Benim başıma i7 dizüstü bilgisayarımda gelmişti buna benzer sorun. Virüsten dolayı işlemcinin yarısı arka planda çalışan trojana gidiyormuş. Format atıp temiz kurulum yaptım ve sorunum düzeldi.
Eset indirip tarayayım belki de dediğiniz gibidir.

Geri
Yukarı