Çözüldü GTA 5 Texture Geç Yüklenme Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tenatzy

Kilopat
Merhabalar, bir hafta önce Sapphire Pulse AMD Radeon RX 570 256Bit GDDR5 ekran kartı aldım, bütün oyunlarda çok güzel performans alırken GTA 5'e girince oyundaki yollar yüklenmemeye binaların textureları geç yüklenmeye başladı. Bir sürü çözüm denedim fakat sadece biri başarılı oldu o da VSYNC'i half yapmak fakat 30 FPS'te oynamak biraz can sıkıcı oluyor ve zevk vermiyor, ciddi anlamda ekran kartını aldığıma pişman oldum, bu can sıkıcı sorunun çözüm yolunu biliyor musunuz?
Sistem:
  • Sapphire Pulse Amd Radeon RX 570 4G 256Bit GDDR5
  • I5-3340
  • 8GB RAM
  • Frisby gp-650 gamemax 80plus bronze 650W

Oyun orijinaldir.

2019.01.26-21.22_01-min.png

Çözüm
Sorunu çözdüm. Ayarlardan MSAA'yı X8 yapınca kasma, donma ve texture yüklenmiyor ortadan kalktı.
Bence HDD gibi durmuyor. İşlemci gereksiz yere 100/100 çalışıyor. Hemde 4 çekirdek birden. Benim fikrim trojan yazılım var PC de.

Hocam aynı sorun bende de var, virüs falandır diyerekten daha dün temiz Windows 10 kurdum, çözüleceğini düşünerek, ancak sorun devam ediyor.

Hocam aynı sorun bende de var, virüs falandır diyerekten daha dün temiz Windows 10 kurdum, çözüleceğini düşünerek, ancak sorun devam ediyor.
İşlemcinin o kadar yük altında olması da çok ilginç ama. Benim aklıma ilk gelen virüs. Daha önce buna benzer sorun yaşadım. Tam format ile sorunumu çözdüm. Bence imkanı varsa formatı da denesin.

Görev yöneticisinden uygulamalar sekmesinden GTA 5' in önceliğini gerçek zamanlı olarak ayarlardığında problemin çözülüyor olması lazım.

Benim sistemim kötü ancak high grafiklere çektim oyunu ve low grafiklerle aynı fps değerini alıyorum v-sync ı kapadım ancak yinede 1366 da da oynasam 800x600 dada oynasam fps değeri aynı

ve grafikler highta olunca daha hızlı yükleniyor 800x600 de 1 dk beklediğim oldu 1 cadde için
Sorunu çözdüm. Ayarlardan MSAA'yı X8 yapınca kasma, donma ve texture yüklenmiyor ortadan kalktı.
teşekkürler senin sayende bende öğrendim 🖐👍

Çözüm bulabildiniz mı? 5600XT ile aynı sorunu yaşıyorum şu anda. En yüksekte en düşükte her şekilde denedim. En düşüğe alınca kullanım düşüyor en yükseğe alınca %95 falan kullanıyor GPU darboğaz yok.

Geri
Yukarı