Çözüldü GTA 5 Texture Geç Yüklenme Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tenatzy

Kilopat
Merhabalar, bir hafta önce Sapphire Pulse AMD Radeon RX 570 256Bit GDDR5 ekran kartı aldım, bütün oyunlarda çok güzel performans alırken GTA 5'e girince oyundaki yollar yüklenmemeye binaların textureları geç yüklenmeye başladı. Bir sürü çözüm denedim fakat sadece biri başarılı oldu o da VSYNC'i half yapmak fakat 30 FPS'te oynamak biraz can sıkıcı oluyor ve zevk vermiyor, ciddi anlamda ekran kartını aldığıma pişman oldum, bu can sıkıcı sorunun çözüm yolunu biliyor musunuz?
Sistem:
  • Sapphire Pulse Amd Radeon RX 570 4G 256Bit GDDR5
  • I5-3340
  • 8GB RAM
  • Frisby gp-650 gamemax 80plus bronze 650W

Oyun orijinaldir.

2019.01.26-21.22_01-min.png

Çözüm
Sorunu çözdüm. Ayarlardan MSAA'yı X8 yapınca kasma, donma ve texture yüklenmiyor ortadan kalktı.
Öncelikle o güç kaynağını değiştir derim çünkü gerçekten çok kalitesiz. Bir de oyun sırasında MSI Afterburner ile ekran görüntüsü alıp buraya atar mısınız? Sorunu daha iyi anlayabiliriz.

Oyunun önerilen sistem gereksinimlerinde bile i5 3470 var iken 100% kullanıma girmesi aşırı can sıkıcı bir durum. Aynı sorunu ben de yaşıyorum; sistemim imzamda yazıyor, 2 hafta öncesine kadar R7 250 ile düzgün oynuyordum ve herhangi bir darboğaz sıkıntısı yoktu. Haliyle yeni aldığım RX 560 ile de oynanmıyor. GTA 5'in son büyük güncellemesinden dolayı olduğunu düşünüyorum, ancak GTA 5 üzerinde eski işlemcilerin performansını da düşürmüş olabilirler.

Oyunun önerilen sistem gereksinimlerinde bile i5 3470 var iken 100% kullanıma girmesi aşırı can sıkıcı bir durum. Aynı sorunu ben de yaşıyorum; sistemim imzamda yazıyor, 2 hafta öncesine kadar R7 250 ile düzgün oynuyordum ve herhangi bir darboğaz sıkıntısı yoktu. Haliyle yeni aldığım RX 560 ile de oynanmıyor. GTA 5'in son büyük güncellemesinden dolayı olduğunu düşünüyorum, ancak GTA 5 üzerinde eski işlemcilerin performansını da düşürmüş olabilirler.
Bende aynı şekilde r7 240 ile oynarken hiçbir sıkıntı fps drop vs. yoktu. Şimdi hem ara sıra küçük droplar hemde texture yüklenmeme sorunları var. Umarım bir çözüm bulurum yoksa cidden üzücü bir durum.

Ben bu oyunu ilk çıktığı zamanlar da bu şekilde problemle karşılaşmıştım, bu yeni ortaya çıkan bir sorun değil. Kendim BAR-edit programından işlemcinin frekanslarını en yükseğe sabitleyerek çözmüştüm diye hatırlıyorum. işlemci kullanımın %100 bundan kaynaklı olma ihtimali yüksek.

Bende aynı şekilde r7 240 ile oynarken hiçbir sıkıntı fps drop vs. yoktu. Şimdi hem ara sıra küçük droplar hemde texture yüklenmeme sorunları var. Umarım bir çözüm bulurum yoksa cidden üzücü bir durum.

Ben de GTA 5'i çok oynuyorum ve haliyle ben de bayağı sıkıldım bu durum karşısında. Umarım çözülür diyelim :) Gelecek güncellemeler, sürücüler ile çözülmezse çaremiz tamamen tüm sistemi upgrade etmek olacak sanırım...

Geri
Yukarı