R7 240 üzerinde GTA 5'te Dokuların Geç Yüklenme Sorunu

Fatalis

Megapat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
Web Tasarımcısı
Merhaba,

Elimde R7 240 ve G3240 kombinasyonuna sahip bir bilgisayar var. Oyun ilk görevde falan çok akıcı fakat sonrasında arabaya bindiğimiz görevde dokular fazla sıkıntı yaşatıyor. Bildiğiniz boşlukta gidiyorum çoğu vakit. Böyle olmasa dahi oyunda sık sık takıntı yaşıyorum. Ben bu oyunu (gülebilirsiniz ama) HD 4350 üzerinde dahi denedim, onda bile hiç (bakın az değil hiç) böyle bir grafik sorunu yaşamadım sadece fazla kasıyordu ama grafikler geç yüklenmiyordu :D Ben bu olayı işlemci yetersizliğine verdim ama gerçekten bu kadar olmaması gerektiği düşüncesindeyim. Isı sorunu olduğunu düşünebilirsiniz fakat bilgisayar yeni açılmıştı zaten denediğimde ayrıca o kadar çok ısınan bir kart değil ısı değerlerine göz gezdirmiştim bir defa. Bu arada belirtmemişim, 4 GB (yanılmıyorsam 1333 Mhz frekans) RAM bellek var bilgisayarda. Kullanılan işletim sistemi ise Windows 8.1 Lite. Windows 10 kurun gibi tekliflerde bulunacaklar lütfen yorum atmasın hiç gereği yok. Ben sorunu çözmek istiyorum, bilgisayarımı öldürmek değil :)

Oyun ayarları:

1366x768 çözünürlük,
Bütün ayarlar "Normal",
V-Sync: Kapalı
Anisotropic Filtering, Ambient Occlusion, AA gibi yan ayarlar: Hepsi kapalı

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı