GTA 5 Yüksek GPU Kullanımı Sorunu

tufanatasoy

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba benim sistem özelliklerim GTA V için düşük oyunu açması bile mucize diyebiliriz. Her neyse GTA'yı açtığımda CPU kullanımı yüzde 98-99 arası ve kırmızı bir şekilde. Görev yöneticisinden baktım RAM'im zaten 4 GB. Acaba yerel diskten filmleri silsem toplam baya bi var 145 GB var, GPU kullanımı düşer mi acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Diskteki boş alan oyun performansını etkilemez. GPU kullanımının düşmesi de performans düşmesidir. Olayı daha açıklayıcı olarak belirt, sistem özelliklerini de belirt.

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba benim sistem özelliklerim GTA V için düşük oyunu açması bile mucize diyebiliriz. Her neyse GTA'yı açtığımda CPU kullanımı yüzde 98-99 arası ve kırmızı bir şekilde. Görev yöneticisinden baktım RAM'im zaten 4 GB. Acaba yerel diskten filmleri silsem toplam baya bi var 145 GB var, GPU kullanımı düşer mi acaba?
CPU kullanımından mı dert yanıyorsunuz GPU mu belli değil önce neyden rahatsız olduğunuzu belirtin. Onun dışında GPU'nun tam kullanılmasından rahatsız olan bir seni gördüm son zamanlarda. Herkes tam verim alamıyorum GPU dan diye yakınırken.

GPU Kullanımının yüksek olması zaten çok iyi birşey. Düşük olursa FPS'de düşük olur. Eğer CPU'dan bahsediyorsanız sorun işlemcidedir. Ekran kartınızı ve işlemcinizi belirtin.

GPU Kullanımının yüksek olması zaten çok iyi birşey. Düşük olursa FPS'de düşük olur. Eğer CPU'dan bahsediyorsanız sorun işlemcidedir. Ekran kartınızı ve işlemcinizi belirtin.
Hocam bir şey sorabilir miyim size sisteminize baktım da o işlemci sıkıntı yaratıyor mu ben de yakın zamanda bir sistem toplayacağım ve işlemci konusunda kararsız kaldım.

Hocam bir şey sorabilir miyim size sisteminize baktım da o işlemci sıkıntı yaratıyor mu ben de yakın zamanda bir sistem toplayacağım ve işlemci konusunda kararsız kaldım.

Yok kesinlikle sorun yok. CPU kullanımının %100 olduğunu görmedim. Darboğaz yaşandığını görmedim çünkü İ5 6500 gücünde bir işlemci benimki. Fakat siz yinede Sky-lake işlemci alabilirsiniz. Veya Kaby-lake işlemcileri bekleyip daha güçlü bir işlemci ve anakartlı sistem toplayabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Örnek olarak bu videoyu izleyebilirsin.

4 GB yetersiz bir bellek, zaten onla yüksek FPS'de oynayacağını düşünme. Bende RAM yetmezsizliğinden kapanıyordu GTA 5.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı