GTX 1080 GTA 5 GPU Kullanımı Sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ozgurcan112

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Meslek
Acil Tıp Teknisyeni
@Silinen üye bir şey diyeceğim ama gülmek yok, GTA5'de GPU kullanımım şehir içinde %80'in üzerine çıkmıyor n'apmam lazım?
Otobanda %90'a çıkıyor, çimlerde %100'e. Sorunum ne sayın moderatörüm?

Düzenleme: Konu içerisindeki sohbetimizden başlığa taşınmıştır, sorun ciddi olmayıp eğlence amaçlıdır.

Son düzenleme:
Maşallah hocam senin göz yükseklerde o halde :)
Zotac, ASUS ve Gigabyte'da üç fanlı modeller, hangisini beğeneceksin bakalım.
Bu sabah uyandığım gibi dün gece aklmda halan ayarlarla da bir benchmark yapayım dedim gitmeden;
Eki Görüntüle 243344
Bu ayarlarda yaptım, Core Clock'u daha yükseltemiyorum kart çakılıyor, +160'da da Witcher 3'ü 3-4 saat oynarsan gene çakılıyor o sebepten normalde +155'te kullanıp +25 voltaj veriyordum, dünkü OC'lu diye attığım sonuçta o şekildeydi. Benchmarka özel bu şekilde ayar yaptım;
Sonucum böyle;
Eki Görüntüle 243342

RAM'ler +800'de çakılır mı dedim, çakılmadı :)

Düne göre süper olmuş. Biraz puan artışı ve Average FPS artışı olmuş. Maksimum FPS düşsün, boş ver zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
O çakılma olayının üç sebebi var. Birincisi yetersiz voltaj, ikincisi anlık (algılayıcının o anda yansıtamaďığı) sıcaklıklar, üçüncüsü ise dengesiz Core- MEM Clock artışları. Mesela +160'a +800 fazla.
Mesela power limiti %121'e çekip ama volaj vermeden Core +155 MEM+520 gibi deneyip ilerlemeniz ve sonrasında gerektiğinde voltajı da artırarak deneyin bir.

Dün konuyu açamadım, tamno esnada misafir geldi. Bu akşam açmaya çalışacağim bu arada :)

Dostlar, GTX1080'in Witcher3, GTA5 ve Prey'deki performansı için video çekeyim dedim 3 dakikalık video oldu 1GB Youtube'a seneye yüklenmiş olur, kendimce bir iki birşey yazıp bir iki de video çekeceğim fakat konuşmasam ortalık mezarlık gibi geliyor, konuşsam mikrofon çok kalitesiz cızırtı geliyor. Ne yapayım sizce?

Dostlar, GTX1080'in Witcher3, GTA5 ve Prey'deki performansı için video çekeyim dedim 3 dakikalık video oldu 1GB Youtube'a seneye yüklenmiş olur, kendimce bir iki birşey yazıp bir iki de video çekeceğim fakat konuşmasam ortalık mezarlık gibi geliyor, konuşsam mikrofon çok kalitesiz cızırtı geliyor. Ne yapayım sizce?
Sen konusma 1080 konussun bence :D Saka bir yana canavarin performansini gostermek amacli Monitoring ekrani olsa yeter bence. Mikrofonun rahatsiz ediciyse onemli notlari yaziyla dusebilirsin bence. Bi de gece 2'de upload ediyordum ben videolari o yuzden :D

Sen konusma 1080 konussun bence :D Saka bir yana canavarin performansini gostermek amacli Monitoring ekrani olsa yeter bence. Mikrofonun rahatsiz ediciyse onemli notlari yaziyla dusebilirsin bence. Bi de gece 2'de upload ediyordum ben videolari o yuzden :D
İsteyen sesi kapatıp izler sonuçta bu opsiyon var fakat ses hiç yoksa hiçbir şekilde açamazsın.:)
Bakalım render ile 250 MB'a düşürdüm 4 dakikalık videoyu, Full HD'den de vazgeçtim HD'ye razı geleceğim.
4 dakikalık videoda 1.5 dakika mikrofondan yakınmışım fakat yeniden çekmek istemiyorum bu haliyle yüklemeye başladım Allah affetsin o_O

@LukeSkywalker @Evie Frye videoyu youtube'a attım da bir bakar mısınız? Bu ney arkadaş derseniz hiçbir şey yapmayayım direk sileyim :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
İsteyen sesi kapatıp izler sonuçta bu opsiyon var fakat ses hiç yoksa hiçbir şekilde açamazsın.:)
Bakalım render ile 250 MB'a düşürdüm 4 dakikalık videoyu, Full HD'den de vazgeçtim HD'ye razı geleceğim.
4 dakikalık videoda 1.5 dakika mikrofondan yakınmışım fakat yeniden çekmek istemiyorum bu haliyle yüklemeye başladım Allah affetsin o_O

@LukeSkywalker @Evie Frye videoyu youtube'a attım da bir bakar mısınız? Bu ney arkadaş derseniz hiçbir şey yapmayayım direk sileyim :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Video cidden süper olmuş. Anlatımınla çok akıcı bir ortam oluşturmuşsun, video ne ara bitti dedim. Ses beklediğim kadar rahatsız edici değildi, sesi fazla açınca cızırtı gelir ama normal ses'e çektiğimde gayet normaldi sesin net geliyordu. Süper video olmuş. Yalnız Witcher 3 Türkçe acayip garip. At enerjisi falan :D Sondaki kadın diyor mahalle namussuzlarla doldu falan..

Senin yazdıklarından güç alarak tüm benchmark testlerinide video şeklinde yapacağım :D
Shadow Of Mordor'u yüklüyorum şimdi, Far Cry Primal, Rise of The Tomb Raider ve Total War Warhammer'ı da çekeceğim.
Asıl sorun GTA5'i çekmek ve upload etmek o da 5 dakika civarında olur gibi gibi :(

Senin yazdıklarından güç alarak tüm benchmark testlerinide video şeklinde yapacağım :D
Shadow Of Mordor'u yüklüyorum şimdi, Far Cry Primal, Rise of The Tomb Raider ve Total War Warhammer'ı da çekeceğim.
Asıl sorun GTA5'i çekmek ve upload etmek o da 5 dakika civarında olur gibi gibi :(
Demek böylesin:
(1:39)
Diğer testleri de bekliyorum bu arada. Gerçekten güzel oluyor, ben de 1080 alınca yarıştırırız :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı