GTA 6 bu hafta tanıtılacak

Jason abimize güvenirim de her hafta aynı haber sıkmadı mı?

Haber olan bu. Diğerleri değil hepsi bir yerlerden sıkma söylentilerdi.

Kaynak sağlam. Yani o her hafta açılan saçma konuların aksine boş iddia yok ortada.

Her yeni büyük oyun için böyle ithamlar kullanıp beklentiyi yükseltmeyin. Sonra oyun ortalama çıkarsa çıkıp sanki Rockstar oyun çok iyi olacak demiş gibi laf yapılıyor.

Bu oyun diğer zattiri zutturi oyunlar gibi değil ki. Tüm dünyaca beklenen muhtemelen devrim niteliğinde olacak bir oyun.

Son düzenleme:
Bu tür haberler çıktı mı anlayın ki oyun yine ertelenmiştir. 2028 yılından önce GTA 6 diye bir oyun çıkmayacaktır, böyle haberlerle zaman kazanıyorlar.

Bu oyun diğer zattiri zutturi oyunlar gibi değil ki.
Last of Us 2, Cyberpunk gibi oyunlara zattiri zuttiri demek? Anladım.

Her yeni oyun bir devrim niteliğinde olmasaydı haklısınız, insanlar devrim bekliyor.
Rockstar aynı Rockstar olsa bu söze katılabilirdim lakin o devrimci Rockstar'ın en tepesindeki insanların bazıları şirketten gitti.

Rockstar aynı Rockstar olsa bu söze katılabilirdim lakin o devrimci Rockstar'ın en tepesindeki insanların bazıları şirketten gitti.

En azından oyunun çıkışına yakın bir şekilde gittiler. Yani bu saatten sonra şirkette değişen bazı şeylerin bu oyuna yansıyacağını ben düşünmüyorum gereksiz ertelemelere sebep olur. Ama woke kültürünü iliklerimize kadar hissedeceğiz orasından hiç şüphem yok.

Devrim niteliğinde ne getirmiş Last of Us veya Cyberpunk? Zaten Cyberpunk tam bir rezaletti çıkış yaptığında.

En azından oyunun çıkışına yakın bir şekilde gittiler. Yani bu saatten sonra şirkette değişen bazı şeylerin bu oyuna yansıyacağını ben düşünmüyorum gereksiz ertelemelere sebep olur.
Rockstar tüm alt şirketlerini tek bir oyuna toplayan bir şirket. Yani GTA 6'nın doğru düzgün geliştirilmesi 2019'u buluyor. Dan Houser ise 2020'de ayrıldı. Yani oyun tam odak geliştirilmeye başladıktan kısa süre sonra ayrıldı. Senarist olan kişi ayrılalı çok olmadı o yüzden senaryo anlamında iyi iş çıkması olası lakin oyunun eski GTA oyunlarının aksine online tarafa daha odaklı bir yapıda geliştirilmiş olma ihtimali de yüksek.

Bu arada sanmayın ki ben oyun kötü olsun. İyi olursa hepimiz iyi bir şey deneyimlemiş oluruz. Benim derdim oyuna firmanın söylemediği şeyleri katıp beklentisini yükselttikten sonra oyun ne kadar iyi olursa beklentisini karşılamayınca laf eden insanlara.

Devrim niteliğinde ne getirmiş Last of Us veya Cyberpunk? Zaten Cyberpunk tam bir rezaletti çıkış yaptığında.
Last of Us 2, görsel ve teknik anlamda RDR2'den bile üstün. RDR2'ye devrim diyorsanız ki Rockstar devrimci diyerek bunu demiş sayılırsınız Last of Us 2'de bir devrimdir. Cyberpunk ise çok beklenti ile baskılanan ve kötü çıkmış bir oyun. Witcher 3'ün dev başarısı da o beklentiyi etkiledi. Halbuki Cyberpunk şu anki haliyle çıksa herkes överdi. GTA 6'nın da bu şekilde olmayacağını kimse garantileyemez.

Rockstar tüm alt şirketlerini tek bir oyuna toplayan bir şirket. Yani GTA 6'nın doğru düzgün geliştirilmesi 2019'u buluyor. Dan houser ise 2020'de ayrıldı. Yani oyun tam odak geliştirilmeye başladıktan kısa süre sonra ayrıldı. Senarist olan kişi ayrılalı çok olmadı o yüzden senaryo anlamında iyi iş çıkması olası lakin oyunun eski GTA oyunlarının aksine Online tarafa daha odaklı bir yapıda geliştirilmiş olma ihtimali de yüksek.

Bu arada sanmayın ki ben oyun kötü olsun. İyi olursa hepimiz iyi bir şey deneyimlemiş oluruz. Benim derdim oyuna firmanın söylemediği şeyleri katıp beklentisini yükselttikten sonra oyun ne kadar iyi olursa beklentisini karşılamayınca laf eden insanlara.

Bu kadar beklenti olmasının sebebi insanların 10 yıldır beklemeleri ve 10 yıldır hatta belki 12 yıldır bu şirket ne gibi farklı bir iş çıkarabilir diye düşünüyor . Bu kadar beklenti olması normal tabii ki.

Rockstar tüm alt şirketlerini tek bir oyuna toplayan bir şirket. Yani GTA 6'nın doğru düzgün geliştirilmesi 2019'u buluyor. Dan houser ise 2020'de ayrıldı. Yani oyun tam odak geliştirilmeye başladıktan kısa süre sonra ayrıldı. Senarist olan kişi ayrılalı çok olmadı o yüzden senaryo anlamında iyi iş çıkması olası lakin oyunun eski GTA oyunlarının aksine Online tarafa daha odaklı bir yapıda geliştirilmiş olma ihtimali de yüksek.

Last of Us 2, görsel ve teknik anlamda RDR2'den bile üstün. RDR2'ye devrim diyorsanız ki Rockstar devrimci diyerek bunu demiş sayılırsınız Last of Us 2'de bir devrimdir. Cyberpunk ise çok beklenti ile baskılanan ve kötü çıkmış bir oyun. Witcher 3'ün dev başarısı da o beklentiyi etkiledi. Halbuki Cyberpunk şu anki haliyle çıksa herkes överdi. GTA 6'nın da bu şekilde olmayacağını kimse garantileyemez.

Last of Us 2'nin Grafik anlamında iyi olmasının sebebi oyunun lineer bir şekilde ilerlemesi, açık dünya yok yani. Cyberpunk 3 yılda adam olduysa o halde CD projekt bir sonra ki oyununu hedeflediği tarihten 3 sene sonra çıkarmalı. İşte bu yüzden zattiri zutturi oyunlar diyorum.

Son dakika: Bloomberg News'in kaynaklara dayandırdığı habere göre Rockstar Games, Grand Theft Auto VI'yı bu hafta içerisinde duyurmayı planlıyor ve aralık ayında bir fragman yayınlayacak. Dünyanın en çok beklenen video oyunu yakında ortaya çıkacak.

Eki Görüntüle 2006966
Normalde GTA 6 haberlerini pek kaale almam ama haberi Jason Schreier yapmış bu sefer. Jason Schreier dediğimiz şahıs oyun dünyasının David Ornstein'ı, Fabrizio Romano'su. Yaptığı haberlerin doğruluk oranı oldukça yüksek birisi.

Geri
Yukarı