GTA 6'nın Türkçe olması için ne yapmalıyız?

Merhaba. Umarım iyisinizdir. Herkese iyi geceler diliyorum.

GTA 5 de olduğu gibi, GTA 6'da da Türkçe olmayacak. Şimdi gelip İngilizce öğren muhabbeti yapmayın. Bu tür oyunları ana dilinde oynamak başka igrendigin dilde oynamak farklı. Misal ben İspanyolca GTA 5 oynamaktayım ama hiçbir zevk almıyorum. Türkçe olsaydı bu durum olmazdı. Neyse konumuz bu değil. Asıl konu GTA 6'nın Türkçe olması için bizler ne yapmalıyız? Belki rockstara sesimizi duyurabiliriz. Artık Türk oyuncuları da önemsemeleri lazım. Onlar icin Türkçe dublaj, alt yazı yaptırmak pahalıya mal olmuyor.

Evet, söyleyeceklerim bu kadar. Bir yerde kampanya falan başlatırsak belki sesimizi duyururuz. GTA 6'nın çıkmasına daha çok var lakin Türkçe dil olmasını kim istemez? Son derece ciddiyim, tüm imkânlarımla katkıda bulunabilirim. Bunu sizlerde yaparsanız bir şeyleri başarırız belki.

Ayrıca, bu oyun Türkçe dil desteği ile çıkış yapmazsa ben şahsen oyunu almayacağım. GTA 5 ülkemizde milyonlar satmasına rağmen bir sonraki oyun RDR2 de Türkçe yapmadılar. Firmanın bize saygısı yok, bende saygı duymuyorum artık. Bu adamlara asla ve asla para kazandırmam. 1 kişi, ne olacak demeyin.

Son düzenleme:
Hocam oyunları bırakım kendi luncherinde bile Türkçe desteği yok. Onu da geçtim sitesinde bile yok. Rockstar'ın bize garezi var. Oyunun modlanla mısını bekleyeceğiz gibi duruyor.

Siz almasanız da en az 2-3 milyon kişi ülkemizde alacaktır. Kısacası boşuna uğraşmayın. Bunu söylemek zorundayım, siz almayınca firmanın hiçbir kaybı olmayacak. Ve bunu da söylemek zorundayım maalesef İngilizce evrensel bir dil olduğu için bilmekte fayda var.

Bu konuda yapacak pek birşey yok.

Anca çok iyi örgütlenip Twitter'da sesimizi duyurabiliriz fakat sadece duyurmuş oluruz.

Siz almasanız da en az 2-3 milyon kişi ülkemizde alacaktır.

Ülkede 3 milyonu bırak 400-500 bin satar en fazla. Bu ülkede yerelleştirme yapan Sony'nin Türkçe dublajlı oyunları bile 150 bini geçememiştir. Rockstar gibi firmanın Türkiye gibi ülkeleri çok taktıklarını sanmıyorum.

Son düzenleme:
Ülkede 3 milyonu bırak 400-500 bin satar en fazla. Bu ülkede yerelleştirme yapan Sony'nin Türkçe dublajlı oyunları bile 150 bini geçememiştir. Rockstar gibi firmanın Türkiye gibi ülkeleri çok taktıklarını sanmıyorum.

Hocam GTA 6'dan bahsediyoruz. Türkçe yerelleştirme ile alakası yok. GTA 6 Türkiye'de çok fazla ilgi görecektir.

Geri
Yukarı