GTA IV aşırı gerçekçi (!)

Tamam onlara soruyorum kötü yanlarını söyleyebilirler.

Kötü bir yanı olmasına gerek yok adamın tarzı değil ise sevmez ya da daha az sever. Mesela ben GTA serisini severim ancak favori serim değildir Skyrim'i bile daha çok beğeniyorum şahsen RPG sevdiğim için. Ha bu oyun kötü demek değil, aksine güzel ama bana uymuyor.(örnek veriyorum yoksa severim GTA serisini)

Kötü değil ama fazla abartılan bir seri.
Bir janraya(open world) adını koyan oyunu(her yeni çıkan açık dünya oyununa GTA gibi diyoruz ve hep onunla karşılaştırıyoruz ya) ne kadar övsek, abartsak az.

Şimdi hangimiz/kaçımız GTA 6'nın beklentiyi karşılamayacağını düşünüyoruz ki.

Ayrıca başlıktaki ünlem işareti yanlış olmuş. GTA 4'ün hiç de gerçekçi olmadığını gösteren bir video olsaydı doğru olurdu ama.

Oyun rekor kırmış ve açık dünya hikayeli bir oyun. Kötü yanı ne var söyler misin?
Ben açıklamıştım kısaca ama çok kısa bir şekilde yazdım. Bana kalsa uzun bir şekilde tez de yazardım. Sadece GTA 4 ve GTA San Andreas'tan bahsettim. GTA 3, GTA 5 ve Vice City için de bir şeyler yazardım. Gerçekten özellike GTA 5'e çok doluyum. Her şeyiyle güzel olmasına rağmen Rockstar hikayeyi saçma yapınca oyun çekilmez bi hal aldı benim için. GTA 3'ün hikayesi gerçekten berbattı. Sırf bitirmiş olayım diye bitirmeye çalıştım. GTA 4'ün hikayesi için söylediğim şeyler Vice City için de geçerli. Bu arada hikaye iyi olmadığı sürece açık dünyası beni ilgilendirmiyor. Peki açık dünyada ne yapabilirim? Berbat mekanikleri olan GTA oyunlarında (5 istisna.) adam mı vurayım? Ya da GTA 4'ün karanlık ortamlarında veya GTA 3, Vice City ve San Andreas oyunlarının çamur gibi grafiklerinin oluştırduğu ortamlarında spor arabamı mı süreyim? Açık dünyası en iyi olan oyun aralarında GTA 5'tir. Ama hikaye konusunda batırdığından açık dünyası umrumda bile olmadı. Bu anlatacaklarımın çok kısa bir kısmı. %3'ünü anlatmışımdır anca. Ama bu kadarının yettiğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı