Çözüldü GTA San Andreas Fare kontrolsüz dönüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

121228

Kilopat
Makaleler
10
Arkadaşlar bugün Rockstar Games launcher'dan GTA San Andreas'ı indirdim ancak oyunu açtığımda mouse çalışmıyordu ve ekran deli gibi çok hızlı şekilde dönüyordu. Ayarlardan baya bir süre kurcalamama rağmen çözemedim. Çözümünü bilen var mı acaba?

Çözüm
Videoyu izlemeye gerek yokmuş. Çözüm Steam Exe'sini kullanmaktan geçiyor ki o da buradan indirilebilir:
  • Gta-sa.exe dosyasını indirin. (md5 doğrulaması: 5bfd4dd83989a8264de4b8e771f237fd)
  • San Andreas'ın yüklü olduğu klasöre gidin: C:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto San Andreas
  • gta-sa.exe'yi buraya kopyalayın.
  • Oyunu gta-sa.exe ile başlatın.
Rockstar yakında sorunu çözen bir güncelleme yayınlayacaktır...
Tam ekran iyileştirmelerini kapayın, yönetici olarak çalıştırın ve 1080p patcher'i kurun. Ayrıca Google teyze de yeterli doküman ve dosyaları sağlayabilir.

Benimde windows 8.1'de mouse çalışmıyordu. Bunu yaptıktan sonra düzeldi. Ama her girdiğiniz de yapmak gerekiyor. Çözüm burada görev yöneticisi ayrıntılara git, benzeşmeyi ayarla sadece cpu 1'i işaretle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Social Club'da GTA San Andreas kısa süreli ücretsiz oldu ben de hemen aldım ve hemen indirdim. Ancak bir problemle karşılaştım, farem kontrol edilmediği gibi dönüp duruyor ne zaman ESC basıp farenin yerini değiştirsem dönüşü değişiyor ne yapacağımı bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bayağı uğraştım sanırım çözümü yok bu sorunun. Aslında bu sorunla 5-6 sene önce de karşılaşmıştım sorunu DLL dosyasını değiştirerek çözmüştüm ama şimdi ne kadar denesem de bir faydası olmadı çok ilginç.

Geçen günlerde Rockstar Games'in ücretsiz olarak yayınladığı GTA: San Andreas oyununda birçok kişinin nostalji edasıyla birlikte oyuna girip, "Fare çalışmama" sorunuyla hüsrana düştüğünü gözlemledim. İnternette biraz araştırdıktan sonra yabancı kaynaklı bir içerik üreticisinin gösterdiği uygulama ile bu sorunu çözdüm. Gerekli sorunun çözüm videosunu şuraya bırakıyorum. İndirilen dosya Rockstar'ın istemcisinden harici olarak oyunu başlatıyor ve fareyi kullanılabilir hale getiriyor. Videodaki işlemleri aynen uygularsanız sorun ortadan kalkacaktır. İyi oyunlar iyi nostaljiler dilerim.

Son düzenleme:
Videoyu izlemeye gerek yokmuş. Çözüm Steam Exe'sini kullanmaktan geçiyor ki o da buradan indirilebilir:
  • Gta-sa.exe dosyasını indirin. (md5 doğrulaması: 5bfd4dd83989a8264de4b8e771f237fd)
  • San Andreas'ın yüklü olduğu klasöre gidin: C:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto San Andreas
  • gta-sa.exe'yi buraya kopyalayın.
  • Oyunu gta-sa.exe ile başlatın.
Rockstar yakında sorunu çözen bir güncelleme yayınlayacaktır...

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı