GTA Trilogy'nin fazla abartılması

Bence sonuç iyi olacak. Oyunun orijinaline sadık kalan bir sanat tasarımı olmuş. Yer yer çok çizgi film gibi olsa da bakınca "tamam bu GTA" diyoruz net şekilde. Başlangıçta beğenmemiştim ancak biraz bekleyince bunun mantıklı bir tercih olduğunu fark ettim. Oynanış da geliştirilmiş olursa sonuç iyi olacaktır diye düşünüyorum.

Orijinale sadık kalınarak "remaster" yapmış adamlar, 20 yıllık oyunlar bunlar kolay sanıyorsunuz sanırım. Remake dediğin Resident Evil serisi gibi olur önce farkı bir anlayalım. Oyunun tüm kontrolleri de günümüze göre uyarlandı bir yandan.

Piyasadaki "remastered" oyunları bir açın bakın çoğu 5-10 senelik oyunların remaster yapılmış hali. Tarihi eser oyuna remaster yapmak zahmetli iştir, hem de 3 tanesine birden.

Orijinale sadık kalınarak "remaster" yapmış adamlar, 20 yıllık oyunlar bunlar kolay sanıyorsunuz sanırım. Remake dediğin Resident Evil serisi gibi olur önce farkı bir anlayalım. Oyunun tüm kontrolleri de günümüze göre uyarlandı bir yandan da.

Piyasadaki "remastered" oyunları bir açın bakın çoğu 5-10 senelik oyunların remaster yapılmış hali. Tarihi eser oyuna remaster yapmak zahmetli iştir, hem de 3 tanesine birden.
Oyuncuların sevinememesinin sebebi sanıyorum ki fiyatı. Yurt dışında bile pahalı sayılacak bir fiyata satılıyor oyun. Dediğiniz doğru, kolay bir iş değil remaster yapmak fakat zaten yapılmış bir şeyin üstüne çok ufak eklemeler yaparak piyasaya sürmek de pek gerekli değil.
Bu üç oyunu piyasadan çekip üçlemeyi $60 fiyata satmak yerine bu üç oyuna sahip insanlara DLC gibi $10-20 gibi bir fiyata sunulsaydı çok daha iyi olurdu mesela.
Bakalım, belki oynanış olarak arşa çıkarttıkları kısımlar da vardır. Bilemeyiz şimdilik.

Oyuncuların sevinememesinin sebebi sanıyorum ki fiyatı. Yurt dışında bile pahalı sayılacak bir fiyata satılıyor oyun. Dediğiniz doğru, kolay bir iş değil remaster yapmak fakat zaten yapılmış bir şeyin üstüne çok ufak eklemeler yaparak piyasaya sürmek de pek gerekli değil.
Bu üç oyunu piyasadan çekip üçlemeyi $60 fiyata satmak yerine bu üç oyuna sahip insanlara DLC gibi $10-20 gibi bir fiyata sunulsaydı çok daha iyi olurdu mesela.
Bakalım, belki oynanış olarak arşa çıkarttıkları kısımlar da vardır. Bilemeyiz şimdilik.

Tanesi $20'a geliyor eğer tek tek ele alırsak GTA III, GTA Vice City ve GTA San Andreas gibi büyük, eğlenceli oynanış sunan oyunlar için absürd değil diye düşünüyorum. Şu anda kadar Türkiye hariç kimsenin fiyatlardan şikayet ettiğini görmedim. Taş yiyen Brezilyalılar bile oynanış ve grafiklerle ilgileniyor. Parası olmayan korsan oynayabilir pekala ancak $60 etiketi fazla değil. Tek oyun bu fiyata olsa tabii saçmalık olurdu.

Geri
Yukarı