GTX 1050 monitör tavsiyesi

FCLivorno

Hectopat
Yer
Leningrad
Son düzenleyen: Moderatör:
2 ms GtG tepki süreli bir monitörden bile rahatsız oluyorsanız, yapacak bir şey çok fazla yok. Dediğim şeyi yapar mısınız? Ona göre devam edelim.
Fare ile hiç test etmemiştim durumu. Genel olarak film izlerken yaşadığım sorun daha önemli benim için. Eğer kullandığım monitörden pek fark olmayacaksa erteleyebilirim elbette ama biraz daha büyük bir monitör olmasını istiyorum. 27 pek fark ettirmeyecekse 32 tercih edeceğim. Genel olarak sorunlar bunlar büyük ekran olması ve filmlerdeki gölgelenmelerin en aza inmesi. Bu monitör 60 Hz belki 144 Hz olan bir model ile çözebileceğimi düşünmüştüm.
2 ms GtG tepki süreli bir monitörden bile rahatsız oluyorsanız, yapacak bir şey çok fazla yok. Dediğim şeyi yapar mısınız? Ona göre devam edelim.

Eki Görüntüle 336452

Şu resime bakın bir de. Sol tarafta renk geçişleri akıcı değil. Belki de bunu demek istiyordunuz.
Böyle bir sorun yaşamadım.
Burada da varmış. Bu olabilir evet takibe aldım ama umarım fiyatı değişmeden alabilirim çünkü 2 ay sonra almayı düşünüyorum.

VIEWSONIC VX3211-MH 32 inç FHD IPS Panel HDMI+DSUB İnce Çerçeveli Eğlence Monitörü

Yaşadığım diğer sorun da şu PC'yi TV'ye bağladığımda da film izleyebiliyorum elbette ama film izlerken neden olduğunu çözmediğim bir takıla takıla ilerleme durumu oluyor. Ama bazı filmlerde olmuyor bu çözemedim. E bir de ekran kartında 1 adet HDMİ çıkışı olunca ve TV'de de VGA çıkışı olmayınca habire kablo tak çıkar işi çok sıkıcı oluyor.
Tamam olur 2 ay sonra para işini ayarlayınca tekrar bakarız. Çok abartı fiyatlar olmayacaksa 4K da olabilir tabi. Ama 3000 TL üzerine çıkamam. Hatta 2500 bile çok gibi benim için.
Viewsonic VX3211-2K-MHD 32" 3ms (VGA+ HDMI+ Display) WQHD Fiyatı
Film için 4K düşünür müsünüz? 2 ay sonra alacaksanız o zaman bakarız madem. Kurun sağı solu belli değil...
Bu monitör hakkında bilgin var mı peki? Nasıldır?
Viewsonic VX3211-2K-MHD 32" 3ms (VGA+ HDMI+ Display) WQHD Fiyatı
Burda birşeyler varmış bir bakayım :) Google üzerinden ulaştım şimdi.
Viewsonic VX3211-2K-MHD Monitör İncelemesi - Technopat
Baktım. 60 HZ monitör. Sanırım bunu almak istemem.
Bu monitör üzerinde kararım şu an %70
Samsung LU28E590DS/UF 28
Kaçmış galiba :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı