GTX 1050 Sistemde Oyunlarda Ani FPS Düşüşleri

Tano

Decapat
Kolay gelsin şimdiden. Beyler benim Monster'dan satın aldığım bir oyuncu laptopum var ABRA A5 V11.1 bu laptop ile oyun oynuyorum. Şimdi bu laptopun bir sıkıntısı var donanımsal mı yazılımsal mı olduğunu bilmiyorum oyunlarda ani FPS düşüşleri yaşıyorum. Herhangi bir oyunda örnek olarak : Don't Starve Together, League of Legends, Minecraft, Terraria, Rocket League. Başka oyunlarda oynuyorum fakat bu oyunları düşük sistemlerin rahatça çalıştırabileceği için yazdım. Oynarken laptop aşırı ısınıyor tüm oyunlarda. FPS olarak mesela LoL oynarken 120 FPS alıyorsam bir anda 20-50 civarı oluyor sonra tekrar yükseliyor. Sebebi nedir sizce sistem bilgileri paylaşmak için AIDA64'ü indirdim fakat tam olarak neresini sizlere paylaşacağımı bilemedim o yüzden bana yardım olur musunuz size zahmet?
PC.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kuvvetle muhtemel ısınmadan kaynaklı bir FPS düşüşünüz var. Servise götürüp termal macun gibi soğutma bileşenlerini yenileyin, temizletin.

Termal macunu kontrol et,driverları güncelle,bi virus taraması yap.Ekran kartını kalitede değil performansta oynatırsan belki biraz daha az yaşarsın bu sorunları :) Laptopun altına fanın hava alması için bir şeyler koy. (Ben şeker kullanıyorum).
Arka planda çalışan uygulamaları kontrol et.Darboğaz söz konusuysa avast cleanup indirip o programları kapatmanı öneririm :)
İyi Geceler ! :)

Aynı bilgisayar ben de de var garantiye gönderip bakım yaptırdım. Aid64 stres testine soktum işlemci maksimum sıcaklığı 99-100 dereceleri görüyor, sende dene istersen bir karşılaştırma yapalım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı