GTX 1050 Ti Sistemde Oyun Oynarken PC Aniden Donuyor

Typh

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Mühendis
Ağustos ayından beri bu sorunu yaşıyorum. Oyunlara girdiğimde (bazı oyunlarda yapıyor bazılarında yapmıyor) ortalama 10 veya 15 dk içersinde donup kalıyor. Hiçbir şey yapamıyorsunuz görev yöneticisi açabiliyorsunuz sadece ama işe yaramıyor. Tek çare reset atmak oluyor.
PC toplayalı 1 sene daha yeni olacak yani Ağustostan beri böyle. Ekran kartı güncellemesini kaldırmıştım bir önceki sürüme dönüp denediğimde bir süre yapmamıştı sorun bu sanmıştım sonra tekrar yapmaya başladı.
BIOS ayarlarından reset önerisi yapılmış onu da yaptım sonra düzeldi yapmadı iki gündür yine yapıyor günde 4-5 defa resetlemek zorunda kalıyorum. Bugün BIOS resetledim hala donup kalıyor yardımcı olabilecek birisi var mı, PC çöpe döndü resmen? İçersine bir tane korsan oyun koymadım şimdiye kadar, crackli Winrar bile yok içinde.
Format attım denedim yine aynı. PSU filan olsa 8-9 ay yapmadı sorun şimdi neden yapsın işin içinde kaldım arkadaşlar. Sistem i5 7400, 1050Ti, G.Skill 8GB RAM, H110M-K anakart.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD yeni mi satın aldın eski mi kullanıyorsun. Bende de aynı sorun var ama senin gibi 10-15 dakikalık bir takılma değil, anlık olup gidiyor. Bende uzun araştırmalar sonucu HDD olduğunu anladım bu bazı oyunlarda oluyor bazılarında olmuyor. Örnek olarak Fortnite diyebilirim, oyuna ilk girdiğim zaman anlık takılmalar yaşıyorum, 2-3 dakika sonra tamamen takılmalar geçiyor.

HDD yeni mi satın aldın eski mi kullanıyorsun. Bende de aynı sorun var ama senin gibi 10-15 dakikalık bir takılma değil, anlık olup gidiyor. Bende uzun araştırmalar sonucu HDD olduğunu anladım bu bazı oyunlarda oluyor bazılarında olmuyor. Örnek olarak Fortnite diyebilirim, oyuna ilk girdiğim zaman anlık takılmalar yaşıyorum, 2-3 dakika sonra tamamen takılmalar geçiyor.
Ceza varmış yazamadım. Yok hocam hepsini yeni aldım sıfırdan kurmuştum sistemi. Benimki 10-15 dakika geçiyor oyuna başladıktan sonra donup kaliyor. Görev yöneticisinden giremiyorum ama alt+tab yapınca pencereli görünümde görev yöneticisinden görüyorum yanıt vermiyor yazıyor oyunun yanında ve sadece reset atarak çıkabiliyorum.
Sorun PSU'da yoksa SSD'de dir veya sata baglantilarinda sikinti olabilir.
PSU olsa şimdiye kadar yapardı diye düşünüyorum. Sonbahar aylarından Ağustosa kadar sorunsuz kullandım Ağustos 1'den beri böyle. Aldığım yere götüreceğim bağlantılarda sorun var mı diye ama umudum da az saçma sapan bi sorun ya.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı