GTX 1050 Ti'dan RX 580 4 GB'a Geçilir mi?

eeolmz

Kilopat
Daha fazla  
Şu anda GTX 1050 Ti kullanıyorum ve performansı beni tatmin etmiyor. RX 580 4GB’a geçmek istiyorum ama AMD yazılım özürlüsü driver’larıı kötü Nvidia dan şaşma diyorlar sizce geçmeli miyim? Rx 580 Hepsiburada da 1210 TL'ye geliyor.

Not: 1080P'de oynayacağım ultra tutkum yok. 4 GB VRAM yeter diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçilir. Ciddi performans farkı var. Yalnız elindeki GTX 1050 Ti'yi şu anki piyasada çok ucuza elden verebilirsin bekletmen lazım. Gerçi ultra tutkunda yokmuş. Normal ayarlarda oynatıyordur GTX 1050 Ti sana kalmış ama benim önerim geçmen olur bu fiyata bedava gibi RX 580.

RX580 alacaksanız 8GB tavsiye ederim. 4GB alacaksanız RX570 daha ideal ancak RX570'e 1050 Ti'dan geçmek mantıklı olmaz.

Nerede 1210TL?
E42159DA-FF9D-470F-8C39-4D2E79D81EEE.jpeg

Nitro olan model 1210 tl ye düşüyor. Şu anda hepsiburada'nın stokları bittiği için başka bir satıcının sattığı kart gözüküyor ve 1772 tl ye çıkmış. Bir kaç günde bir stok bitiyor fiyatı yükseliyor ve hepsiburada stokunu yenileyince fiyatı tekrar 1210 tl ye düşüyor. En kötü kara cumaya kadar bir indirim daha olur bence 1050 Ti'ı pazartesi satıyorum tekrar düştüğü anda alıcam.
Geçilir. Ciddi performans farkı var. Yalnız elindeki GTX 1050 Ti'yi şu anki piyasada çok ucuza elden verebilirsin bekletmen lazım. Gerçi ultra tutkunda yokmuş. Normal ayarlarda oynatıyordur GTX 1050 Ti sana kalmış ama benim önerim geçmen olur bu fiyata bedava gibi RX 580.
Hocam 144 hz monitörüm var ama orta ayarlarda bile oynamak istesem PUBG'de Sanhok haritasında +60 fps alamıyorum. Orta-Üst ayarlarda +60 fps versin yeter. Ultra açmak gibi bir hevesim yok zaten bazı oyunlarda vRam 4GB olduğu için sıkıntı oluyormuş ama 1080p medium high ayarlarda sıkıntı olmaz bence.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı