GTX 1050 Ti'dan RX 580'e geçilir mi?

57'Alay

Kilopat
Daha fazla  
2018 Ocak ayında almış olduğum 1050 Ti'dan cok memnun kaldım ama gönlüm değiştirmek de istiyor. RX 580'e ikinci el veya Black Friday'de indirim düşerse sıfır olarak düşünüyorum. Şu an Hepsiburada gibi sitelerde bile 1350 TL. Kartımı alacak arkadaş mevcut, 940 almıştım 850'ye satabiliyorum. Sizce mantıklı mı yapmış olurum? Ortalama kaç FPS fark olur BF1, Fortnite, PUBG gibi güncel oyunlarda?
  • i7 6700
  • 16 GB RAM
  • 120 GB SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Ufak çaplı bir yatırım olur. Tekrar yükseltmen gerekecek bir süre sonra. Bence beklemeli üstüne biraz para koymalı 1070 falan almalısın. İşlemcin gayet güzel.

PUBG, GTA V ve benzeri oyunlarda en az 20-25 FPS artışı olur. Çok daha üstün bir kart zaten. NVİDİA GTX 1070 tabiki çok daha iyi bir seçenek fakat fiyat ve performans olarak RX 580 ile ciddi bir performans artışı alırsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
2018 Ocak ayında almış olduğum 1050 Ti'dan cok memnun kaldım ama gönlüm değiştirmek de istiyor. RX 580'e ikinci el veya Black Friday'de indirim düşerse sıfır olarak düşünüyorum. Şu an Hepsiburada gibi sitelerde bile 1350 TL. Kartımı alacak arkadaş mevcut, 940 almıştım 850'ye satabiliyorum. Sizce mantıklı mı yapmış olurum? Ortalama kaç FPS fark olur BF1, Fortnite, PUBG gibi güncel oyunlarda?
  • i7 6700
  • 16 GB RAM
  • 120 GB SSD
Bütçen fazla büyük değilse hemen geç hem ilerisi içinde 8 gb vram iyi

DX12'de şov yaparsın, DX11 oyunlarda bile GTX 1050Ti'dan daha performanslı olur. Yani ileriye yönelik bir yatırım olur. Farkını ise şöyle daha iyi kavrarız;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı