GTX 1050 Ti'dan RX 580'e geçilir mi?

yhenn

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar İşletmeni
Merhabalar arkadaşlar, sistemim şöyle:
CPU: i5 7400
GPU: MSI GTX 1050Ti
RAM: CORSAIR 16GB RAM,
Anakart: MSI H110M PRO-VD
HDD: 1TB
Kasa: Corsair Carbide SPEC 01
İçerisinde dahili PSU var 600 80+ markasını hatırlamıyorum.

Hepsiburada sitesinde SapphireNitron+Radeon RX 580 4G OC 256Bit GDDR (Dx12) PCI-E Fiyatı denk geldim. Fiyatı uygun geldi. Sizce bu ekran kartını alsam performans olarak çok fark eder mi? Kasaya montaj ederken sıkıntı olur mu? PSU bu kartı besleyebilir mi? Yani özetleyecek olursak sizce bu yükseltmeye gerek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar arkadaşlar, sistemim şöyle:
CPU: i5 7400
GPU: MSI GTX 1050Ti
RAM: CORSAIR 16GB RAM,
Anakart: MSI H110M PRO-VD
HDD: 1TB
Kasa: Corsair Carbide SPEC 01
İçerisinde dahili PSU var 600 80+ markasını hatırlamıyorum.

Hepsiburada sitesinde SapphireNitron+Radeon RX 580 4G OC 256Bit GDDR (Dx12) PCI-E Fiyatı denk geldim. Fiyatı uygun geldi. Sizce bu ekran kartını alsam performans olarak çok fark eder mi? Kasaya montaj ederken sıkıntı olur mu? PSU bu kartı besleyebilir mi? Yani özetleyecek olursak sizce bu yükseltmeye gerek var mı?
Aralarında nerden baksan %30'dan fazla fark var. Performansını nasıl etkileyeceğini veya senin istediğin şekilde etkileyecek mi hesapla. Kasaya monte ederken neden sıkıntı olsun anlamadım? PSU bu kartı besler.

Ben yeni nesil ekran kartlarının beklenmesini savunuyordum hep çünkü nesiller arası ciddi performans farkları oluyor. Ama doların yükselmesi ve yeni nesil kartlar daha pahalı piyasa sürüleceği için zor bir karar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı