GTX 1060 6 GB vs. GTX 1650 Super

Hocam en iyisi 2 kartı da almasın. 980 Ti alsın. İkisinden de fazla FPS veriyor. Milattan önce kalması önemli değil zaten kartın. :D

4 GB kart kullanıyorum daha hiç VRAM'den dolayı sıkıntı çekmedim. Oynadığım oyunlarda VRAM canavarı diyebiliriz.
Anlaşılan size kim ne derse desin siz kendi bildiğinizi okuyacaksınız yine. O yüzden hiç daha fazla konuşmaya gerek yok.

Diğer insanlar da 1060'ın daha mantıklı olduğunu biliyor. Size 4 GB kartınız ile iyi eğlenceler.

O.C. ile 1650'yi bile geçen karta rağmen hala 1650'yi savunmanız garip. Sponsorunuz falan büyük ihtimal, normaldir.

Anlaşılan size kim ne derse desin siz kendi bildiğinizi okuyacaksınız yine. O yüzden hiç daha fazla konuşmaya gerek yok.

Diğer insanlar da 1060'ın daha mantıklı olduğunu biliyor. Size 4 GB kartınız ile iyi eğlenceler.

O.C. İle 1650'yi bile geçen karta rağmen hala 1650'yi savunmanız garip. Sponsorunuz falan büyük ihtimal, normaldir.

Sponsorluk olmuyor genelde, ben aldım pişmanım benimle birlikte birkaç kişi daha yansın kafası bu.

Hocam en iyisi 2 kartı da almasın. 980 Ti alsın. İkisinden de fazla FPS veriyor. Milattan önce kalması önemli değil zaten kartın. :D

4 GB kart kullanıyorum daha hiç VRAM'den dolayı sıkıntı çekmedim. Oynadığım oyunlarda VRAM canavarı diyebiliriz.
Şu an için çoğu oyunda evet pek bir sıkıntı yaşamıyor ancak gelecekte yaşanacağı su götürmez bir gerçek. 6GB veya daha fazla VRAM'i olan kartlar yüksek dokuları rahatlıkla açabilecekken 4GB veya daha aşağı modellerde yavaş yavaş kaliteyi kısmak gerekecek, ha açılır mı açarsınız yine ama takılmalar da oyununa göre doğru orantılı bir şekilde beraberinde yaşanabilir.

Ayrıca Resident Evil 2 Remake/3/7/Village gibi oyunlar en basitinden VRAM canavarı, bu oyunlarda grafikleri ultraya çekin o zaman göreyim 1650S'teki 4GB VRAM'i. Ben bile OC'lu 1060 6GB'ı RE:7'de ultra grafiklerde kullanmama rağmen 6GB'ın hepsi doluyor üstüne yetmiyor sistemdeki ana bellek kullanımı 8 GB'tan çıkıyor 8.5-9'lara. Hadi yeni RE serilerini geçtim; şu anki güncel COD Warzone, COD WW2, Apex Legends, R6 Siege, DOOM Eternal vb gibi nice güçlü GPU gerektiren oyunlarda yüksek grafikler için maalesef 4GB VRAM'den fazlasına ihtiyaç var. Oynanmaz demiyorum, ama kaliteden mutlaka ödün vermek gerekir.

Son düzenleme:
Şu an için çoğu oyunda evet pek bir sıkıntı yaşamıyor ancak gelecekte yaşanacağı su götürmez bir gerçek. 6 GB veya daha fazla VRAM'i olan kartlar yüksek dokuları rahatlıkla açabilecekken 4 GB veya daha aşağı modellerde yavaş yavaş kaliteyi kısmak gerekecek, ha açılır mı açarsınız yine ama takılmalar da oyununa göre doğru orantılı bir şekilde beraberinde yaşanabilir.

Ayrıca Resident Evil 2 Remake/3/7/Village gibi oyunlar en basitinden VRAM canavarı, bu oyunlarda grafikleri Ultra'ya çekin o zaman göreyim 1650S'teki 4 GB VRAM'i. Ben bile OC'lu 1060 6 GB'ı RE: 7'de Ultra grafiklerde kullanmama rağmen 6 GB'ın hepsi doluyor üstüne yetmiyor sistemdeki ana bellek kullanımı 8 GB'tan çıkıyor 8.5-9'lara. Hadi yeni RE serilerini geçtim; şu anki güncel CoD Warzone, CoD WW2, Apex Legends, R6 Siege, Doom Eternal vb gibi nice güçlü GPU gerektiren oyunlarda yüksek grafikler için maalesef 4 GB VRAM'den fazlasına ihtiyaç var. Oynanmaz demiyorum, ama kaliteden mutlaka ödün vermek gerekir.

Evet Resident Evil'de 4 GB VRAM kullanımlarını gördüm ancak olduğu kadar kullanıyor. Takılma gibi sorun da yaşamadım.
Sponsorluk olmuyor genelde, ben aldım pişmanım benimle birlikte birkaç kişi daha yansın kafası bu.

Ben pişman değilim hocam gayet iyi. Bu arada 1060 6 GB alınmaz demiyorum. 2. el fiyatları neredeyse aynı. Almışken iyi bir kart alsın diye uğraşıyorum. Oysa RDR 2'yi bile Ultra - High arası rahatça oynadım.

Evet Resident Evil'de 4 GB VRAM kullanımlarını gördüm ancak olduğu kadar kullanıyor. Takılma gibi sorun da yaşamadım.

Ben pişman değilim hocam gayet iyi. Bu arada 1060 6 GB alınmaz demiyorum. 2. el fiyatları neredeyse aynı. Almışken iyi bir kart alsın diye uğraşıyorum. Oysa RDR 2'yi bile Ultra - High arası rahatça oynadım.
1650S ile RDR 2 High - Ultra ayarlarda 25-30 FPS arası alınıyor. Rahatça oynama tabiriniz buysa eğer tabi.

Birbirimizi kandırmaya gerek yok bence.

Almışken iyi bir kart alsın derken herhalde 1650S ile 1060 arasında uçurum olduğunu zannediyor arkadaş, eğer öyleyse boşa zaman kaybediyoruz burada zaten.
Ben de anlamadım daha iyi bir kart dediğinden kastını. İkisi de birbirine neredeyse yakın sadece VRAM farkı olan kartlar. 1650S'in tek iyi olduğu tarafı, birkaç oyunda 1060'a 10-20 FPS fark atması. Onun dışında bütün değerleri aynı.

Geri
Yukarı