GTX 1060 6 GB vs. GTX 1650 Super

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Video sizinle aynı fikirde değil hocam. :D

R6'da yer yer 20 FPS fark atıyor 1650S.
Ayrıca attığın bu videoda, 1650'nin aman aman fark attığı diyebileceğimiz birkaç oyun var. Onun dışında 1060'ın da fark attığı oyunlar var.

1060, Fortnite'da yer yer 10 FPS olacak şekilde fark atıyor. Çoğu oyunda ise kafa kafaya çarpışıyolar. Sırf birkaç oyun için, 4 GB VRAM'i seçmek mantıklı değil. Kafayı çalıştırmak lazım.

Ayrıca attığın bu videoda, 1650'nin aman aman fark attığı diyebileceğimiz birkaç oyun var. Onun dışında 1060'ın da fark attığı oyunlar var.

1060, Fortnite'da yer yer 10 FPS olacak şekilde fark atıyor. Çoğu oyunda ise kafa kafaya çarpışıyorlar. Sırf birkaç oyun için, 4 GB VRAM'i seçmek mantıklı değil. Kafayı çalıştırmak lazım.

Gidin 1060 alın o zaman hocam. 1650S daha güncel bir kart ve RDR 2'de bile VRAM'den dolayı sıkıntı çekmedim. VRAM tabii ki önemli ancak 4 GB VRAM'in yetmediği oyun sayılı neredeyse. Ne kadar VRAM varsa ona göre kullanıyor. Performans konusuna gelirsek videoyu iyi izlemediniz sanırım. Videonun %85'inde 1650S önde.

Gidin 1060 alın o zaman hocam. 1650S daha güncel bir kart ve RDR 2'de bile VRAM'den dolayı sıkıntı çekmedim. VRAM tabii ki önemli ancak 4 GB VRAM'in yetmediği oyun sayılı neredeyse. Ne kadar VRAM varsa ona göre kullanıyor. Performans konusuna gelirsek videoyu iyi izlemediniz sanırım. Videonun %85'inde 1650S önde.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

1650S'in gözle görülür fark attığı iki oyun var. R6 ve Forza Horizon. Onun dışında 1650 ya 3, 4 FPS önde ya da kafa kafayalar.

Overclock konusunda 1060 daha üstün. Ufak bir Overclock ile 1650'ye eşitlenir veyahut bir tık önüne geçer.

Günümüz oyunlarında artık 4 GB VRAM yetmemekte, en az 6 GB VRAM isteniyor.

Sadece birkaç görüntüde saliselik FPS farkı oluşması, o kartın daha iyi olduğunu göstermez.

1060, Fortnite'da yer yer 10 FPS olacak şekilde fark atıyor. Çoğu oyunda ise kafa kafaya çarpışıyorlar. Sırf birkaç oyun için, 4 GB VRAM'i seçmek mantıklı değil. Kafayı çalıştırmak lazım.

1622852847968.png

Ben 10 FPS'lik bir fark göremedim. 10 FPS'lik var saniyelik oluyor sanırım. :D

Eki Görüntüle 1056353

Ben 10 FPS'lik bir fark göremedim. 10 FPS'lik var saniyelik oluyor sanırım. :D
Saniyelik oluyor zaten. 1650S'in belirli oyunlar hariç ezdiği bir yer yok. Ya kafa kafayalar, ya da 1650S birkaç FPS önde.

Burada oluşan 3 FPS'lik fark ise oyun içinde hiçbir şeyi etkilemez. %1 ve %0.1 FPS'de 1060 daha üstün gördüğün gibi.

1650S'in gözle görülür fark attığı iki oyun var. R6 ve Forza Horizon. Onun dışında 1650 ya 3, 4 FPS önde ya da kafa kafayalar.

Overclock konusunda 1060 daha üstün. Ufak bir Overclock ile 1650'ye eşitlenir veyahut bir tık önüne geçer.

Günümüz oyunlarında artık 4 GB VRAM yetmemekte, en az 6 GB VRAM isteniyor.

Sadece birkaç görüntüde saliselik FPS farkı oluşması, o kartın daha iyi olduğunu göstermez.

Hocam attığınız videoda neredeyse bütün oyunlarda 1650S önde. Sadece Gears 5 oyununda ve GTA 5'de en fazla 5 FPS'lik bir fark var. RDR 2 gibi VRAM canavarı bir oyunda bile 1650S gözle görülür bir fark atmış. :D İyi izlemenizi tavsiye ediyorum.

Hocam attığınız videoda neredeyse bütün oyunlarda 1650S önde. Sadece Gears 5 oyununda ve GTA 5'de en fazla 5 FPS'lik bir fark var. RDR 2 gibi VRAM canavarı bir oyunda bile 1650S gözle görülür bir fark atmış. :D İyi izlemenizi tavsiye ediyorum.
Dediğimi anlamıyorsunuz galiba, tekrar okuyun yazdıklarımı.

Belirli oyunlar hariç, RDR2 kısmını izlemedim. 1650S ezici şekilde önde. Bu videoda 1650S'in ezici şekilde önde olduğu oyunlar; RDR2, R6 ve Forza Horizon. Diğer oyunlarda kafa kafayalar.

Birkaç FPS'lik için 1650S almaya değmez. Arada oluşan birkaç FPS'lik fark hiçbir şey değiştirmeyecektir. Aksine %1 FPS'lerde 1060 daha üstün görünüyor. 1060'a O.C. yaparak 1650S'yi geçilebilir.

Bu arkadaş bir zamandan sonra çıkıpta AAA oyunları oynamak isterse, 4 GB VRAM ile ne yapacak ?

Saçma sapan emojiler atarak kendinizi küçük düşürmeye devam ediyorsunuz. GTX 1650 sizin tapulu malınız değil. Geleceğe yönelik düşünmelisiniz.

Belirli oyunlar hariç, RDR2 kısmını izlemedim. 1650S ezici şekilde önde. Bu videoda 1650S'in ezici şekilde önde olduğu oyunlar; RDR2, R6 ve Forza Horizon. Diğer oyunlarda kafa kafayalar.

Birkaç FPS'lik için 1650S almaya değmez. Arada oluşan birkaç FPS'lik fark hiçbir şey değiştirmeyecektir. Aksine %1 FPS'lerde 1060 daha üstün görünüyor.

Bu arkadaş bir zamandan sonra çıkıpta AAA oyunları oynamak isterse, 4 GB VRAM ile ne yapacak?

Saçma sapan emojiler atarak kendinizi küçük düşürmeye devam ediyorsunuz. GTX 1650 sizin tapulu malınız değil. Geleceğe yönelik düşünmelisiniz.

Hocam emin olun 4 GB VRAM'in yetmeyip kasmaya başladığı bir oyunda 1060 6 GB açmayacak bile. :D

Birkaç FPS'lik için 1650S almaya değmez. Arada oluşan birkaç FPS'lik fark hiçbir şey değiştirmeyecektir. Aksine %1 FPS'lerde 1060 daha üstün görünüyor. 1060'a O.C. Yaparak 1650S'yi geçilebilir.

Bu arkadaş bir zamandan sonra çıkıpta AAA oyunları oynamak isterse, 4 GB VRAM ile ne yapacak?

%1 FPS'in sadece ekran kartına bağlı olmadığını bile bilmiyorsunuz lütfen insanlara yanlış bilgi vermeyin.

Hocam emin olun 4 GB VRAM'in yetmeyip kasmaya başladığı bir oyunda 1060 6 GB açmayacak bile. :D

%1 FPS'in sadece ekran kartına bağlı olmadığını bile bilmiyorsunuz lütfen insanlara yanlış bilgi vermeyin.
Sadece ekran kartına bağlı olduğunu söylemedim zaten ? Yapılan testlerde iki sistem de aynı parçaları içeriyor. %1 FPS'ler sabit disklere, işlemcilere bağlı bir şey. Dediğiniz gibi, iki sistemde de parçalar ayrı mı yoksa ben mi kaçırıyorum :).

Paçayı sıyırmak için bahaneler uydurmaya başlıyorsunuz. Haksız olduğunuzu kabullenmek çok zor bir şey değil.

Size başka bir video atayım. Burada da aynı sonuçlar mevcut. Birkaç oyun hariç ikisi de kafa kafaya ilerliyor. Daha fazla ne istiyorsunuz anlamadım ?

Arkadaş eğer R6, Forza Horizon, RDR 2 gibi oyunları oynayacaksa; 1650S alsın. Onun dışında 1650S almanın hiçbir mantığı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı