GTX 1060 6 GB vs. GTX 1650 Super

Hocam 1060 eski bir kart olduğu için daha az performansı var.
Belirli oyunlar hariç, 1650S ile kafa kafaya gidiyorlar. 1650S, bazı oyunlarda bariz şekilde fark atıyor 1060'a. Onun dışında aralarında 2, 3 FPS fark oluyor.

2-3 FPS fark için, 1650S almazdım şahsen.
Hocam uzun vadeli ve ileriye dönük olsun diye de alabilir aslında.
Yeni çıkacak oyunlar artık 6 GB VRAM istemeye başlıyor. 1060'ın O.C. performansı çok iyi. 1060'a O.C. yapıp, 1650 seviyesine gelinebilir hatta daha da iyi olabilir.

Kendim ekstra OC'lu 1060 6GB kullanıyorum, DX11 destekli oyunların çoğunda bıraktım 1650S'i 1660'ın hemen enesesindeyim, onun dışında hız aşırtmalı bir şekilde DX12 & Vulkan API'siyle çalışan güncel oyunlarda ise hemen hemen stok 1650S ile denkler ancak genel tabloya bakılınca 1060 6G'nin 1650S'e oranla aman aman geride kaldığı bir tablo falan da yok. VRAM olayına hiç girmiyorum, yüksek doku ve çözünürlük kalitesi için 4GB'ın yetersiz olacağı bir gerçek zaten, alınacaksa fiyatlar uygunken zamanında en azından 1660 veya S modelleri daha mantıklı bir seçenekti bana göre.

Son düzenleme:
1060'da sıfır kalmamıştır, eski bir kart. İkinci el temiz bulunabilirse alınmalı.
Temiz olarak ikinci el 3200-4000 arası.
Kendim ekstra OC'lu 1060 6GB kullanıyorum, DX11 destekli oyunların çoğunda bıraktım 1650S'i 1660'ın hemen enesesindeyim, onun dışında hız aşırtmalı bir şekilde DX12 & Vulkan destekli güncel oyunlarda hemen hemen stok 1650S ile denkler ancak genel tabloya bakılınca 1060 6G'nin 1650S'e oranla aman aman geride kaldığı bir tablo falan da yok. VRAM olayına hiç girmiyorum, yüksek doku ve çözünürlük kalitesi için 4GB'ın yetersiz olacağı bir gerçek zaten, alınacaksa fiyatlar uygunken zamanında en azından 1660 veya S modelleri daha mantıklı bir seçenekti bana göre.
Bunu anlatmaya çalışıyorum hocam, sonunda anlayan birisi çıktı.

Sadece ekran kartına bağlı olduğunu söylemedim zaten? Yapılan testlerde iki sistem de aynı parçaları içeriyor. %1 FPS'ler sabit disklere, işlemcilere bağlı bir şey. Dediğiniz gibi, iki sistemde de parçalar ayrı mı yoksa ben mi kaçırıyorum :).

Paçayı sıyırmak için bahaneler uydurmaya başlıyorsunuz. Haksız olduğunuzu kabullenmek çok zor bir şey değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Size başka bir video atayım. Burada da aynı sonuçlar mevcut. Birkaç oyun hariç ikisi de kafa kafaya ilerliyor. Daha fazla ne istiyorsunuz anlamadım?

Arkadaş eğer R6, Forza Horizon, RDR 2 gibi oyunları oynayacaksa; 1650S alsın. Onun dışında 1650S almanın hiçbir mantığı yok.

Hocam en iyisi 2 kartı da almasın. 980 Ti alsın. İkisinden de fazla FPS veriyor. Milattan önce kalması önemli değil zaten kartın. :D

Kendim ekstra OC'lu 1060 6 GB kullanıyorum, DX11 destekli oyunların çoğunda bıraktım 1650S'i 1660'ın hemen enesesindeyim, onun dışında hız aşırtmalı bir şekilde DX12 & Vulkan API'siyle çalışan güncel oyunlarda ise hemen hemen stok 1650S ile denkler ancak genel tabloya bakılınca 1060 6G'nin 1650S'e oranla aman aman geride kaldığı bir tablo falan da yok. VRAM olayına hiç girmiyorum, yüksek doku ve çözünürlük kalitesi için 4 GB'ın yetersiz olacağı bir gerçek zaten, alınacaksa fiyatlar uygunken zamanında en azından 1660 veya S modelleri daha mantıklı bir seçenekti bana göre.

4 GB kart kullanıyorum daha hiç VRAM'den dolayı sıkıntı çekmedim. Oynadığım oyunlarda VRAM canavarı diyebiliriz.

Hocam en iyisi 2 kartı da almasın. 980 Ti alsın. İkisinden de fazla FPS veriyor. Milattan önce kalması önemli değil zaten kartın. :D
4 GB kart kullanıyorum daha hiç VRAM'den dolayı sıkıntı çekmedim. Oynadığım oyunlarda VRAM canavarı diyebiliriz.

Kendi kartınız diye neden övüyorsunuz, insanlar 1060 ile aylık gelir bile elde ediyor ve daha uygun fiyatı.
ETH mining yapan bir kart varken 4 GB VRAM kim ister.

Geri
Yukarı