GTX 1060 6GB ve R5 1600 Sistem Toplama

BoraTnmz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar resimdeki sistemi 5700 TL'ye buldum, sizce almalı mıyım indirimde sanırım şu anda. İlerde upgrade yapabilir miyim ve PUBG oynamayı düşünüyorum.
Şu anki dolar kuruna göre gayet ucuz geldi, 144 Hz monitörle çoğu oyunda akıcılığı yakalayacaktır diye düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

ssssssssssss.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim sistemim de benzer bir sistem. Detaylarda farklılaşıyor sadece. 5700 TL aşağı yukarı bu sistem için doların 6-7 TL'ye çıkmadan önceki fiyatı. Dolayısıyla fiyatı da uygun bana göre. Ben sistemimden gayet memnunum. Şu ana kadar sıkıntı yaşadığım bir oyun ya da uygulama olmadı.

Ancak bu sisteme kısa vadede -hatta mümkünse alırken bu sistemle beraber- bir 8 GB ram ve bir ssd alman iyi olacaktır.

1500x ve 1060 6GB'ı 144Hz monitörle kullanıyorum. 144 fps alamadığım oyunlarda bile gayet akıcı. Sistemindeki ram'i de biostan 2666MHz yapabilirsin. Sistem gayet iyi uzun vadede iş görür. Yetmediği zaman 1080'e yükseltebilirsin.

Arkadaşlar itopya değişikliğe izin vermiyor malesef bende r5 2600x ve 3000mhz ram istiyordum fakat her sistemde değiştirme seçeneği varken bunda yok sanırım sadece bu parçalar birlikte alındığında indirim yapıyorlar birde sizce saat 14.00 da ki Merkez Bankasının faiz kararı dolarda az da olsa etkili olur mu haftasonunu beklemeli miyim almak için ?

Arkadaşlar itopya değişikliğe izin vermiyor malesef bende r5 2600x ve 3000mhz ram istiyordum fakat her sistemde değiştirme seçeneği varken bunda yok sanırım sadece bu parçalar birlikte alındığında indirim yapıyorlar birde sizce saat 14.00 da ki Merkez Bankasının faiz kararı dolarda az da olsa etkili olur mu haftasonunu beklemeli miyim almak için ?

Şimdi üstüme alınmam gerekirse ben değişiklik yap demedim. Bir 8 GB ram daha ve bir de ssd ekleyebilirsin dedim :)

Merkez Bankasının faiz kararına gelecek olursak da MB faizi yeteri kadar yükseltmeyecek bence. En fazla 200 baz puan yükseltir. Doğrusu şu anki durumda en az 500 600 baz puan arttırmaktır. O yüzden bu kadar doları yukarı götürecektir. Ama tabi bunlar hep benim tahminim. Biraz kumar yani anlayacağın :)

Şimdi üstüme alınmam gerekirse ben değişiklik yap demedim. Bir 8 GB ram daha ve bir de ssd ekleyebilirsin dedim :)

Merkez Bankasının faiz kararına gelecek olursak da MB faizi yeteri kadar yükseltmeyecek bence. En fazla 200 baz puan yükseltir. Doğrusu şu anki durumda en az 500 600 baz puan arttırmaktır. O yüzden bu kadar doları yukarı götürecektir. Ama tabi bunlar hep benim tahminim. Biraz kumar yani anlayacağın :)
8GB ram daha alabilirim fakat aynı markanın 3000mhz lik ram ini alırsam bir dengesizlik olur mu,diğerini overclocklayabilir miyim ?

Bende Corsair 8 GB DDR4 2666Mhz CL16 LPX Ram-CMK8GX4M1A2666C16 var ve şu an yeterli görünüyor. Bütçeniz varsa şimdiden 16 da alabilirsiniz. Ram fiyatları da dolarla yarışır halde şu an. Ben de ilerde alırım demiştim Eylül 2017'de. Hala sistemde 8GB ram var. Yetiyor mu yetiyor ama 16 olsa iyi olurdu be :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı