GTX 1060 i5-8400 sistemde oyunlarda akıcılık sorunu

mtoyo

Decapat
Arkadaşlar aşağıda adresini verdiğim sistemi birebir topladım. Technopat'ın topladığı 1150 dolarlık sistem her şeyi gösterildiği gibi yaptım. BIOS güncellemesi, Windows kurulumu, ekran kartı ve birkaç sürücü daha güncelleştirdim. Her şey tamam yalnız monitör seçimim doğru olmadı sanırım, gittim LG 24M59G IPS 75 Hz 5ms monitörünü aldım. İlk başta her şey güzeldi ta ki oyunlara girmeye başlayana kadar. GTA 5'te bile yer yer hafif takılmalar oluyor. Oyunları GeForce Experience'ın optimize ayarlarıyla açıyorum. GTA 5 bile ayarlar 60 Hz V-sync açık o sayede biraz akıcı oluyor. Benim sorum sıkıntı monitörde mi, lütfen yardımcı olun.

GTX 1060 6GB PC Toplama Rehberi ve Performans Testleri - Technopat

Son düzenleyen: Moderatör:
v sync açık denedim 75 hz maksimum 75-76 fps minimum 35 fps değerler arası dolaştı.
O zaman çok normal takılmaların olması. Monitör ile alakası yok. Donanımsal veya yazılımsal olarak sorun var. Bu kadar büyük FPS dalgalanması iyi değil.

Anladım evet dediğiniz gibi Forza 3 ile karşılaştırınca çok daha oynanabilir durumda. Teşekkür ederim idare edeceğim artık bu şekilde.

Gta 5 deki değerler asus tweak 2 değerleri fps 61 -59 cpu 36-47 clock 1886 vram 4103 temp 77 normal mi sizce

Son düzenleme:
monitör ile alakası yok monitör iyi vsync ile ilgili açık olduğu sürece fps sabit kalıyor

monitör ile alakası yok monitör iyi vsync ile ilgili açık olduğu sürece fps sabit kalıyor
yani 60hz ye sabitledim v sync açık böyle mi oynamam gerekiyor ayrıca bazı arkadaşlar yazılımsal ve donanımsal sıkıntı olduğunu söylüyor ne demek bu nasıl çözüm bulurum

Monitör ile ilgili olmadığını biliyorum zaten. V-sync açınca FPS sabit kalmaz, dalgalanma çok olursa sıkıntı yaşar. Kendisine ilettim zaten. Monitörle alakalı bir durum yok.

Monitör ile ilgili olmadığını biliyorum zaten. V-sync açınca FPS sabit kalmaz, dalgalanma çok olursa sıkıntı yaşar. Kendisine ilettim zaten. Monitörle alakalı bir durum yok.
hocam o zaman ne yapacağım yazılım ve donanım sıkıntı var dediniz ne yapabilirim

hocam o zaman ne yapacağım yazılım ve donanım sıkıntı var dediniz ne yapabilirim
Herşeyi güncellemenden başka birşey gelmiyor aklıma. Aynı sisteme sahip kişilerde bu problemi yaşıyorsa, o zaman genel olarak bir uyumsuzluk vardır. Sadece sana denk geldiyse dediğim gibi yazılımsal veya donanımsal sıkıntı var. Maalesef bir öneride bulunamıyorum. Aynı sistemin Youtube'ta oyun performansları testine bakabilirsin. FPS'ler senin aldığın ile aynı ise yapacak birşey olduğunu sanmıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…