GTX 1060 Oyunlarda FPS Dropları

garslan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Sistemim:
  • i7 7700
  • GTX 1060
  • Asus Strix H270F Gaming anakart
  • 8 GB RAM
Oyunlarda FPS droplar yaşıyorum, daha doğrusu özellikle LoL'de herhangi bir savaş başladığında FPS 80'lere kadar düşüyor, dikey senkronizasyon kapalı. Yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba HDD'iniz ya da RAM bellek miktarınızdan kaynaklanıyor bu sorun, aynı problem bende de vardı. 8 GB RAM takviye ederek sorunumu çözdüm. HDD'inizi teste tâbi tutup fotoğrafları paylaşır mısınız?

Tekrardan merhabalar. Ekran kartım 6 GB. Sahip olduğum RAM ise 8 GB. Sistemimin tam fotoğrafını ekte yolluyorum. Dediğiniz gibi HDD'imi teste tabii tuttum. Onunda fotoğrafını bulabilirsiniz. Bir şey fark ettim ki, oyun açık olduğunda herhangi bir program açıksa eğer, ki bu basit bir program da olabilir. Oyunumda feci bir şekilde FPS düşüşleri oluyor. Bilgisayarımı ilk aldığımda böyle sorunlarla karşılaşmamıştım.

Dosya Ekleri

• asd.png
    asd.png
    11,8 KB · Görüntüleme: 194
  • hım.jpg
    hım.jpg
    63 KB · Görüntüleme: 357
Dediğin sorunların hepsi bendede oluyordu, GTAV'e giriyorum, arkada spotify açılıyor oyun sapıtıyordu. SSD alınca böyle bir sorunum kalmadı. Çünkü oyunlarımı HDD'den açıyorum geri kalan uygulamaları (Spotify,chrome vs.) SSD'den açıyorum. Ayrıca Windows'un da SSD'den çalıştırılması büyük avantaj. Oyuna girdiğinde sistem hem oyunu hem de arkaplanda çalışan uygulamaları aynı anda yürütmeye çalıştığı için HDD darboğaza uğruyor. Dediğim gibi bir SSD alman sorunu çözecektir. Arkadaşların dediği gibi bu sorun RAM'den de kaynaklanıyor olabilir fakat bende 8GB belleğe sahibim ve sıkıntım SSD alarak çözüldü.

Son düzenleme:
Anladım. Fakat bilgisayarımda zaten iki tane SSD mevcut. Oyunlarımın çoğu SSD'de. İşletim sistemim de SSD'de. Bir de şunu fark ettim arkadaşlar. FPS'i olduğundan daha düşük bir ayara sabitlediğimde yani, 60 FPS'e sabitlediğimde kasılmalar gene oluyor. Sanırım sorun FPS değil. Bilgisayarım kasıyor açıkcası. Henüz bugün format attım fakat çözüme ulaşamadım.

Yazdığım mesajda vardı. Fakat tekrar atayım.

Dosya Ekleri

• hım.jpg
    hım.jpg
    63 KB · Görüntüleme: 200
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı