GTX 1060 Oyunlarda FPS Dropları

Avvieess

Hectopat
Merhaba, öncelikle parçalarım şunlar:
  • GTX 1060 3G
  • Corsair 1600 MHz RAM
  • MSI 970 a anakart
  • 120 GB SSD
  • 550W PSU
Driverlarım güncel, FPS sürekli 30'a düşüyor 5-6 saniye sonra geri yükseliyor bilgisayarı topladığımdan beri böyle, bunun hakkında farklı farklı çok konu açtım. yeni anakart aldığımda sorun 1-2 günlüğüne düzeldi ondan sonra tekrar başladı. Sizce sorun ekran kartında mıdır, servise vermeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU 80 plus ibaresi var mı? İşlemcin nedir? Bir de sistemin eski bir sistem sanırım. O yüzden düşmeler oluyor. Eski sistem eski komut sistemi demek ve yeni oyunlarda performans düşüklüğü demektir. Sistemini yenilemeni tavsiye ederim sana.

Öncelikle sisteminizi daha açık şekilde marka ve model olarak belirtin. İkinci olarak da hangi oyunlarda bu sorunu yaşıyorsunuz onu belirtin.

GTX 1060 3 GB modelini önermiyoruz. Günümüz için VRAM yetersiz. İçinde aslan var ama verilen yemek köpeğinki kadar. Tahmin ediyorum ki RAM 8 GB ve bu yüzden yüksek RAM kullanımı yapan oyunlarda drop yiyorsun. İşlemcinizi belirtir misiniz ?

GTX 1060 3 GB modelini önermiyoruz. Günümüz için VRAM yetersiz. İçinde aslan var ama verilen yemek köpeğinki kadar. Tahmin ediyorum ki RAM 8 GB ve bu yüzden yüksek RAM kullanımı yapan oyunlarda drop yiyorsun. İşlemcinizi belirtir misiniz ?
Arkadaş anlamıyorum 3GB modelini neden bu kadar kötülüyorsunuz. Bu adamlar boşuna mı yapmış bu ekran kartını? Bir sorunla karşılaşıyorsunuz hemen ilk tespitiniz 3GB modelini önermiyoruz oluyor. Youtube'deki videolarında öttüre öttüre oynatıyor oyunları kafanızdan atın artık şu olayı..

Bende GTX 1050 Tİ var ve bazı oyunlarda 4 GB sınırını ucu ucuna kurtarıyor iken GTX 1060 gibi daha güçlü bir ekran kartının 3 GB VRAM e sahip olması. Yani anlayın artık.

Bende GTX 1050 Tİ var ve bazı oyunlarda 4 GB sınırını ucu ucuna kurtarıyor iken GTX 1060 gibi daha güçlü bir ekran kartının 3 GB VRAM e sahip olması. Yani anlayın artık.
1050 Ti ve 1060 3GB arasında baya fark var. Aralarında ortalama 300 TL var. Ve bu TL farkı aradaki performans farkına değer. Ama 1060 3G'yi kötüleyen arkadaşlar bazen 4 GB VRAM'a sahip diye 1050 Ti al diyecekler diye bekliyorum. 1060 6GB alamayacaksan 3GB modeline para verme 1050 Ti al diyecekler, az kaldı.

Arkadaş anlamıyorum 3GB modelini neden bu kadar kötülüyorsunuz. Bu adamlar boşuna mı yapmış bu ekran kartını? Bir sorunla karşılaşıyorsunuz hemen ilk tespitiniz 3GB modelini önermiyoruz oluyor. Youtube'deki videolarında öttüre öttüre oynatıyor oyunları kafanızdan atın artık şu olayı..
Belli bir seviyenin üzerinde ki ekran kartlarında VRAM büyük bir önem arz ediyor. Kartın yüksek detaylarda iyi performans sergileyecek belli bir potansiyeli olsa bile yeni nesil oyunlarda 3-4GB VRAM in yetersiz kalmasından ötürü darboğaz teşkil ediyor ve dolayısı ile vermesi gereken bir performansı stabil bir şekilde sunamıyor kart.

Bu nedenle diyoruz ki en azından orta seviyenin tepesinde yer alan ( Gtx 1060-Rx 580 gibi) ekran kartlarında 6GB ve üstü tercih edilmeli mutlaka.

Bu zamanda 3GB Vram li bir GTX 1060 satın almak parayı çöpe atmak ile eş değer kimse kusura bakmasın. 1080p de düşük veya orta detaylarda oynarım bu bana yeter diyorsanız o başka tabi.

Belli bir seviyenin üzerinde ki ekran kartlarında VRAM büyük bir önem arz ediyor. Kartın yüksek detaylarda iyi performans sergileyecek belli bir potansiyeli olsa bile yeni nesil oyunlarda 3-4GB VRAM in yetersiz kalmasından ötürü darboğaz teşkil ediyor ve dolayısı ile vermesi gereken bir performansı stabil bir şekilde sunamıyor kart.
Bu dediğinize örnek gösterir misiniz?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı