GTX 1060 Oyunlarda FPS Dropları

Anlatmak istediğim, Vram'den dolayı neredeyse yarı yarıya performans kaybedebiliyor. O farkın oluşmasındaki en büyük etken, Vram. Vram'ler eşit olsa, performans farkı %10-15'i geçmez. Ama burada fark neredeyse yarı yarıya... Ve bunun sebebi dediğim gibi Vram.

Kardeşim hangi oyunda 3GB ve 6GB arasında yarı yarıya fark var ? Sanki 1050 ti ile 1060 karşılaştırması yapıyoruz yarı yarıya fark olduğunu görmedim ben.

GTX 1050 Tİ ile GTX 1060 arasında yarı yarıya fark yok. 2 yıl sonra emin olun yeni bir oyun çıktığında millet her şeyi köklüyor iken siz çamur gibi kaplamalarda oynayacaksanız. O zaman GTX 1080 Tİ 4 GB olsun. Nede olsa bazı R7 260X kullanan kişiler için 2 GB VRAM yetiyormuş.

@Metoboy_Lead aslında VRAM ile FPS değerinin bir alakası yok. Öyle değil mi?

GTX 1050 Tİ ile GTX 1060 arasında yarı yarıya fark yok. 2 yıl sonra emin olun yeni bir oyun çıktığında millet her şeyi köklüyor iken siz çamur gibi kaplamalarda oynayacaksanız. O zaman GTX 1080 Tİ 4 GB olsun. Nede olsa bazı R7 260X kullanan kişiler için 2 GB VRAM yetiyormuş.
GTX 1050Ti ile GTX 1060 arasında en az %70 performans farkı var.
1513505254700.png
Attığım resme bakın.

2 yıl sonra 1060 sırf 3GB diye çamur gibi kaplamalarla mı oynayacak hiç sanmıyorum.

GTX 1050Ti ile GTX 1060 arasında en az %70 performans farkı var.Eki Görüntüle 271633 Attığım resme bakın.

Kardeşim sen benim demek istediğimi anlamıyorsun. Ben aralarında fark yok demiyorum diyorum ki bütçesi yetmeyen arkadaşlar yüksek ayarda oynamak istiyorlarsa 3GB alırlar yok ben en yüksek ayar istiyorum diyenler ise 6GB alsın diyorum.

Son düzenleme:
Kardeşim sen benim demek istediğimi anlamıyorsun. Ben aralarında fark yok demiyorum diyorum ki bütçesi yetmeyen arkadaşlar yüksek ayarda oynamak istiyorlarsa alırlar yok ben en yüksek ayar istiyorum diyenler ise 6GB alsın diyorum.
Dostum sen yukarıda benim mesajımı " hangi oyunlarda, 3GB ile 6GB arasında yarı yarıya fark var" diye sorunca attığım resme bakmanı söyledim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı