GTX 1060 Oyunlarda FPS Dropları

Anladım. Fakat bilgisayarımda zaten iki tane SSD mevcut. Oyunlarımın çoğu SSD'de. İşletim sistemim de SSD'de. Bir de şunu fark ettim arkadaşlar. FPS'i olduğundan daha düşük bir ayara sabitlediğimde yani, 60 FPS'e sabitlediğimde kasılmalar gene oluyor. Sanırım sorun FPS değil. Bilgisayarım kasıyor açıkcası. Henüz bugün format attım fakat çözüme ulaşamadım.
Merhabalar aynı sorun bendede vardı, hatta bendeki SSD Samsung 850 EVO olmasına rağmen vardı bu sorun, tek çözümüm RAM oldu 2 arkadaşı daha forumda bu şekilde rahatlattım. Tabi ki sizin kararınız ve sizin cebinizdeki para. Fakat boşa çıkmayacağına eminim, değerleriniz normal görünüyor. Bir de oyun içinden SS atar mısınız?

Cevabın için teşekkür ederim. Tabii ki dolar biraz düşerse RAM almak benim de aklımda. Fakat dediğim gibi bu sisteme sahipken, yani 8 GB RAM'im varken önceden bu sorunu yaşamıyordum. Birden oldu. O yüzden sormuştum aslında.

Cevabın için teşekkür ederim. Tabii ki dolar biraz düşerse RAM almak benim de aklımda. Fakat dediğim gibi bu sisteme sahipken, yani 8 GB RAM'im varken önceden bu sorunu yaşamıyordum. Birden oldu. O yüzden sormuştum aslında.
Oyunlara gelen güncellemeler, RAM kullanımlarını, tümüyle etkileyebiliyor. Gelen yeni dokular, yeni araçlar gibi.

Ayni soruna ve sisteme bende sahibim. Tek sorun ram olduğuna emin misiniz ? Vatan da tekniklerden birisine anlattığımda win10 orjinalini satın almalısınız demişti.

Yok öyle bir durum, hoş bir örnek değil ama bilgisayarımı ilk 5 ay korsan kullandım, orjinale geçtiğimde de hiçbir değişiklik olmadı performansta.

Bende şöyle bir durum var. Bilgisyar win10 ama orjinal değil. Açıyorum kasayı internet var olmasına rağmen tarayıcıya girdiğinde altta ana sunucuya bağlanıyor diyor online oyunların bir çoğuna girebilmek için 10 dk bekliyorum nerdeyse. Nihayetinde işlemi yaptığın da mesela PUBG oyuna girdiğinde 2 dakikadan fazla haritanın yuklenmesini bekliyorum loading yerinde

Bende şöyle bir durum var. Bilgisyar win10 ama orjinal değil. Açıyorum kasayı internet var olmasına rağmen tarayıcıya girdiğinde altta ana sunucuya bağlanıyor diyor online oyunların bir çoğuna girebilmek için 10 dk bekliyorum nerdeyse. Nihayetinde işlemi yaptığın da mesela PUBG oyuna girdiğinde 2 dakikadan fazla haritanın yuklenmesini bekliyorum loading yerinde
Mesela probleminiz, paraşütle atladıktan sonra dokuların yüklenmemesi ise, çözümü direkt olarak RAM bellek miktarını arttırmak.

Arkadaşlar sorunu hala çözebilmiş değilim. Her şeyi denedim fakat olmuyor. Gelen yorumlarda GTX 1060'ın kötü bir ekran kartı olduğunu, hatta alacileceğim FPS'in bu olduğunu söylüyorlar. İnanılmaz. CS:GO' da FPS'im 60'dan yukarı çıkmıyor. Windows 8.1, Güncellenmemiş Windows 10 kurup denedim nafile. Bu sorunu çözemiyorum. Umarım bu sorunu çözebiliriz.

Hala tek çözümün RAM bellek almaktan geçtiğini söylüyorum çünkü aynı sorunu bende yaşıyordum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı