GTX 1060 Oyunlarda FPS Dropları

Rainbow Six Siege de zaten 3.5 GB VRAM istiyor diye 7/24 3.5 GB VRAM kullanacak diye durum yok. Ayrıca videoda da gözüktüğü gibi. Ekran kartı 120 FPS alıyor. Yani ekran kartının gücü yetiyor ama belleği yetmediği için ayarları yükseltemiyor. E o zaman o kadar yüksek ekran kartının olmasının ne anlamı kalıyor? @William Blazko haksız mısın?
Durumu şu şekilde özetleye biliriz. Grafik hastası olup herşeyi fullde oynamak isteyenler 6GB modelini alsın yok ben yüksek ayarda oynayayım bazı ayarları kısarım sorun olmaz diyenler 3GB modelini alsın.

Vrami en çok Dokular kullanıyor. Dokuları orta seviyede kullanıp diğer ayarları kökleyip fps düşmelerini önleyebilirsiniz. Yada yeni bir kart satın alacaksınız. Rainbow'u çoğu profesyonel oyuncu düşük ayarlarda oynuyor. Bu tarz 5v5 Rekabetçi oyunlarda her zaman en üst performans almak için en düşük ayarlarda oynuyorlar.
Birde Ubisoft'un Tek oyunculu 30 FPS konsol oyunculuğu dışında bilgisayara düzgün bir optimizasyon yapmıyor. Adamlar konsollardan ekmeğini yiyorlar. Bilgisayar oyuncusuna temiz iş sunmak umurlarında değil. Adamların Far Cry 3'ten 4 e grafik geliştirmesi diye Nvidia'nın sunduğu doğru düzgün çalışmayan eklentilerden ibaret.
Bunlar pazarlama taktiği hiç bir zaman tepki göstermediğiniz için senelik çıkan İphone'dan farkları yok. Her sene bir şeylerin daha fazlasını istiyorsunuz. İnsanoğlunun gözü doymuyor maalesef.

Benim demek istediğim ekran kartının gücü yetmesine rağmen grafik ayarlarını açamamak en kötü şeylerden biridir. İleride çıkacak oyunları çamur gibi bir kaplama ile oynamak istiyorsanız orası ayrı. He elinizde zaten 120 Hz monitör vardır bir şey diyemeyiz.

Vrami en çok Dokular kullanıyor. Dokuları orta seviyede kullanıp diğer ayarları kökleyip fps düşmelerini önleyebilirsiniz. Yada yeni bir kart satın alacaksınız. Rainbow'u çoğu profesyonel oyuncu düşük ayarlarda oynuyor. Bu tarz 5v5 Rekabetçi oyunlarda her zaman en üst performans almak için en düşük ayarlarda oynuyorlar.
Birde Ubisoft'un Tek oyunculu 30 FPS konsol oyunculuğu dışında bilgisayara düzgün bir optimizasyon yapmıyor. Adamlar konsollardan ekmeğini yiyorlar. Bilgisayar oyuncusuna temiz iş sunmak umurlarında değil. Adamların Far Cry 3'ten 4 e grafik geliştirmesi diye Nvidia'nın sunduğu doğru düzgün çalışmayan eklentilerden ibaret.
Bunlar pazarlama taktiği hiç bir zaman tepki göstermediğiniz için senelik çıkan İphone'dan farkları yok. Her sene bir şeylerin daha fazlasını istiyorsunuz. İnsanoğlunun gözü doymuyor maalesef.
Son cümlene o kadar takılıyorum ki anlatamam kardeşim. İnsanlar şu düşüncede 1050 ti alacaksan 1060 al daha iyi sonra başka biri geliyor 3GB alacaksan alma 300 TL daha koy 6GB al. Neden herşeyi en yüksekte oynamak gibi bir tutkunuz var anlamıyorum bu insanları ha yüksek ayar ha ultra ayar bu kadar takılmamak gerek.

Benim demek istediğim ekran kartının gücü yetmesine rağmen grafik ayarlarını açamamak en kötü şeylerden biridir. İleride çıkacak oyunları çamur gibi bir kaplama ile oynamak istiyorsanız orası ayrı. He elinizde zaten 120 Hz monitör vardır bir şey diyemeyiz.
Haklısın birşey demiyorum ama kardeşim ben şuan elimdeki R7 260x 2GB evet yanlış duymadın 2GB ekran kartıyla rainbow ve gta 5i çok rahat oynuyorum en düşük ayarlarda değil orta ve yüksek ayarlarda yani 2 GB bile yetiyorken bu kadar 3GB neden yetmesin?

Çünkü GTX 1060 R7 260X e göre 2-3 kat daha güçlü. Sen 1.5 GB VRAM kullanımı ile GTA 5 de 30-40 arası oynarken GTX 1050 Tİ 2.7 GB VRAM kullanımı ile 60 FPS sabit oynayabiliyor. Ki GTA 5 öyle pek VRAM e yüklenen bir oyun değil. Yani R7 260X ile GTX 1060 ı karşılaştırmak bile saçma.

Bir Ghost Recon Wildlands, RE7, Watch Dogs 2,Shadow of Mordor/Shadow of War,Rise of tbe Tomb Raider, Deus Ex Mankind Divided, Sniper Ghost Warior 3 ve yeni nesil daha bir çok oyunda sadece ama sadece grafik ayarlarından doku detayını yüksek veya ultra ya getir gör bak bakalım kartın anası nasıl ağlıyor anlık takılmalardan oynanmaz hale geliyor vram darboğazı nedeni ile.
Dostum şu videoyu dakika 3.20 den itibaren izlersen öyle bir şeyin olmadığını görürsün.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaş anlamıyorum 3GB modelini neden bu kadar kötülüyorsunuz. Bu adamlar boşunamı yapmış bu ekran kartını bir sorunla karşılaşıyorsunuz hemen ilk tespitiniz 3GB modelini önermiyoruz oluyor. Youtubedeki videolarında öttüre öttüre oynatıyor oyunları kafanızdan atın artık şu olayı..
1513503654463.png
3GB'lik versiyonda Vram yetmiyor maalesef. Aslında ekran kartlarındaki bu sorun, Vram yetmezliğinden değil. Ekran kartı Vram yetmediği Zaman, RAM'den takviye alır. Fakat kullandığımız ekran kartlarındaki bellek tipi GDDR5 vs. olunca Ram'lerde kullanılan DDR4 - DDR3 bellek tipleri, GDDR5'in hızına ayak uyduramıyor... Yanlışım varsa düzeltin.[emoji56]

Edit: Resimde görüldüğü üzere, Vram'a yüklenen sahnelerde 3GB'lik model, 6GB'lik modelin performans olarak epey altında kalıyor.

Eki Görüntüle 271631 3GB'lik versiyonda Vram yetmiyor maalesef. Aslında ekran kartlarındaki bu sorun, Vram yetmezliğinden değil. Ekran kartı Vram yetmediği Zaman, RAM'den takviye alır. Fakat kullandığımız ekran kartlarındaki bellek tipi GDDR5 vs. olunca Ram'lerde kullanılan DDR4 - DDR3 bellek tipleri, GDDR5'in hızına ayak uyduramıyor... Yanlışım varsa düzeltin.[emoji56]

Edit: Resimde görüldüğü üzere, Vram'a yüklenen sahnelerde 3GB'lik model, 6GB'lik modelin performans olarak epey altında kalıyor.

Kardeşim bu ekran kartının aldığı fpsler yüksek öttüre öttüre oynatıyor oyunları yani bazı oyunlarda en üst düzey ayarlarda oynamadıkça sorun teşkil etmiyor.

Kardeşim bu ekran kartının aldığı fpsler yüksek öttüre öttüre oynatıyor oyunları yani bazı oyunlarda en üst düzey ayarlarda oynamadıkça sorun teşkil etmiyor.
Anlatmak istediğim, Vram'den dolayı neredeyse yarı yarıya performans kaybedebiliyor. O farkın oluşmasındaki en büyük etken, Vram. Vram'ler eşit olsa, performans farkı %10-15'i geçmez. Ama burada fark neredeyse yarı yarıya... Ve bunun sebebi dediğim gibi Vram.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı