GTX 1060 sistem düşük FPS sorunu

BoranK

Hectopat
Daha fazla  
AMD Ryzen 1600
Asus Rog GTX 1060 6GB
8GB 3000MHz RAM

Sistem özelliklerim bunlar, yeni format attım çoğu şeyi kurdum. ETS2'de 13 FPS alıyorum. LOL'de 100FPS civarı CS:GO'da zar zor 200'leri ya görüyor ya da 150 civarı vs. bir problem var, önceden de böyleydi bu GTX650 ile GTA5'i orta ayarlarda 60FPS ile oynatırdım bunda zar zor. Problem nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı driverını ve işlemcinin driverını güncel olduğunu kontrol etme şansın var mı? Ekran kartının CD'sinden driver kurduysan o eski driver oluyor Nvidia'dan güncel olanı yüklemeyi dene.

Nvidia Experience ile ekran kartını sürekli güncel tutabilirsin. Ayrıca Afterburner ile ekran görüntüleri atarsan daha çok bilgi vermiş olursun.

Experience yüklü daha şimdi güncelledim birde, driverleri internetten kuruyorum. After burner'ı atacağım birazdan.
Birde kasanın içini temizleyeceğim şimdi.

Windows'u 1709 sürümüne indirdim format attım,evet fps arttı 250 civarı oldu CS:GO'da ama bir flash, smoke vs. geldiği an 70 80 90 vs. oluyor oyun takılıyor şimdide anlayamadım gitti ya

AMD Ryzen 1600
Asus Rog GTX 1060 6GB
8GB 3000MHz RAM

Sistem özelliklerim bunlar, yeni format attım çoğu şeyi kurdum. ETS2'de 13 FPS alıyorum. LOL'de 100FPS civarı CS:GO'da zar zor 200'leri ya görüyor ya da 150 civarı vs. bir problem var, önceden de böyleydi bu GTX650 ile GTA5'i orta ayarlarda 60FPS ile oynatırdım bunda zar zor. Problem nedir?
Oyun içi sıcaklıklar kaç derece?

Oyun içi sıcaklıklar kaç derece?
50-60 civarı sıcaklıkla ilgili hiç problemim olmadı bu zamana kadar, ama hiçte istediğim FPS değerlerine ulaşamadım. Arkadaşımla CS:GO oynuyoruz aynı yere bakıyoruz ikimizde onun 200 ise benim 100. Onun ekran kartı 1050Tİ benim 1060 6GB. Acaba 8GB Ram mi az kalıyor, oyun içinde baktığımda 7GB kullanıyor olarak görünüyor 16 mı yapmam gerek acaba?

İşlemciye ufakta O.C yapmak mantıklı mı acaba, RAM profile 1 olarak seçili 3000MHz de çalışıyorlar. Ve BIOS'da bir sürü ayar var geçen sene mi ne bir arkadaş vardı bana çok yardım etmişti onu açtırdı bunu kapattırdı işlemciyi O.C yaptırdı ufak. Sonra BIOS sıfırlandı gitti hepsi. BIOS sürümüm ve diğer her şey en güncelde bu arada.

NOT: Toplam 8GB Ram'im var CS:GO oynarken 7'sini kullanıyor sanırım sisteme ya 1 kalıyor yada hiç, ve ben bu şekilde çift monitör kullanıyorum ve yayın yapıyorum bazen. Hiç sıkıntı olmuyordu gerçi önceden ama bu sıralar çok sıkıntı olmaya başladı. Benim anladığım kadarıyla Ram yetersiz kalıyor yanlış mıyım ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı