GTX 1060 sistem düşük FPS sorunu

BoranK

Hectopat
Daha fazla  
AMD Ryzen 1600
Asus Rog GTX 1060 6GB
8GB 3000MHz RAM

Sistem özelliklerim bunlar, yeni format attım çoğu şeyi kurdum. ETS2'de 13 FPS alıyorum. LOL'de 100FPS civarı CS:GO'da zar zor 200'leri ya görüyor ya da 150 civarı vs. bir problem var, önceden de böyleydi bu GTX650 ile GTA5'i orta ayarlarda 60FPS ile oynatırdım bunda zar zor. Problem nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
En iyisi sen güzel bir format at bilgisayara zaten sıkıntılar felan var demişsin. Siyah ekranda felan kalma yeniden başlatma sıkıntısı var yazmışsın. Temiz bir format ile işin çözülür bence.
Ben nerdeyse her ay format atarım, sistemi topladığım günden beri sıkıntısı var anlamış değilim zaten reset atamıyorum vs. Ekran kartımı göndereceğim ordan bir şey çıkmazsa işlemcimi göndereceğim. Bakalım ne çıkacak. Başından beri tatmin olamadım bu sistemle zaten.

Ben nerdeyse her ay format atarım, sistemi topladığım günden beri sıkıntısı var anlamış değilim zaten reset atamıyorum vs. Ekran kartımı göndereceğim ordan bir şey çıkmazsa işlemcimi göndereceğim. Bakalım ne çıkacak. Başından beri tatmin olamadım bu sistemle zaten.
Aslında sistem harika da yani toplanırken yanlış birşey mi yapıldı acaba aklıma o geliyor şimdi de. BIOS güncellemesi yapmış mıydın ?

Her şey güncel, BIOS güncellemesi çıktığı an yapıyorum.
Güncelleme: ASUS ve AMD'ye konu hakkında maillerim ulaşmıştır. Asus kurye ile 1-2 gün içerisinde ürünümü alacak fakat AMD için biraz süre gerekli sanırım, yurt dışına mail attım ordan dönüş gelecek vs. uzun yolu var sanırım.
Anakart-SSD-PSU-Ram'lerde sorun olabilir mi ? Bunları servise göndermeli miyim ?
GÜNCELLEME: Asus canlı destekle görüştüm şimdi, üründe hata tespit edilmiş parça değişimi yapılıyormuş. Sanırım sorunu bulduk ve çözülüyor. Umarım kartımın gerçek performansına kavuşabilirim. Kartını servise gönder diyen arkadaştanda Allah razı olsun.

Son düzenleme:
Güncelleme: Bugün itibariyle ekran kartım için değişim kararı çıkmıştır. Sanırım sorunum kökten çözüldü. Tabii bu kartta da sorun çıkmazsa :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı