GTX 1060 Sistem Düşük FPS Sorunu

zodivac

Kilopat
Daha fazla  
Dün intenet kafeye gittim. Sistemi şu şekilde:
  • GTX 1060 3GB
  • 16 GB RAM
  • İ5-6400
Fortnite oynadım, FPS 150-200 oyunu mükemmel akıcı bir şekilde oynadım. Eve geçtim kendi sistemim şu şekilde:
  • GTX 1060 3GB
  • 8 GB RAM
  • İ3-7100
Ben Fortnite oynarken FPS 60-80 arası geziniyor ama oyunu akıcı bir şekilde oynamıyorum, ne kadar gözle görülmese de anlık kısa droplar yaşıyorum. İşlemci ve RAM oyuna bu kadar etki ediyor mu?
Ve ben Fortnite oyununda neden anlık takılmalar yaşıyorum? Sistemim yetersiz mi, akıcı bir şekilde oynayamaz mıyım?

Ve Dxdiag'dan bakınca işlemci yok gözüküyor, sebebini anlayamadım henüz.

4.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün intenet kafeye gittim. Sistemi şu şekilde:
  • GTX 1060 3GB
  • 16 GB RAM
  • İ5-6400
Fortnite oynadım, FPS 150-200 oyunu mükemmel akıcı bir şekilde oynadım. Eve geçtim kendi sistemim şu şekilde:
  • GTX 1060 3GB
  • 8 GB RAM
  • İ3-7100
Ben Fortnite oynarken FPS 60-80 arası geziniyor ama oyunu akıcı bir şekilde oynamıyorum, ne kadar gözle görülmese de anlık kısa droplar yaşıyorum. İşlemci ve RAM oyuna bu kadar etki ediyor mu?
Ve ben Fortnite oyununda neden anlık takılmalar yaşıyorum? Sistemim yetersiz mi, akıcı bir şekilde oynayamaz mıyım?

Ve Dxdiag'dan bakınca işlemci yok gözüküyor, sebebini anlayamadım henüz.

Eki Görüntüle 358596
Fornite icin 8GB RAM yeterli. Islemci de oyunlarda büyük önem arz ediyor. Sisteminde darbogaz mevcut. O yüzden düsük FPS aliyorsun. Biz o islemciyi 1050 ti ile kullaniyoruz. Onunla bile yer yer darbogaz oldugu oluyor.

Fornite icin 8GB RAM yeterli. Islemci de oyunlarda büyük önem arz ediyor. Sisteminde darbogaz mevcut. O yüzden düsük FPS aliyorsun. Biz o islemciyi 1050 ti ile kullaniyoruz. Onunla bile yer yer darbogaz oldugu oluyor.
İ3 7100 satıp üzerine kaç tl koymam gerekiyor tahminen.Önerdiğiniz işlemci var mı ?
Az da olsa işlemci darboğazı var 8 gb günümüz oyunları için yeterli değil 2x8 16gb yüksek mhz ram takmanı öneririm.

Fortnite - 8GB RAM vs 16GB RAM | FPS Stability Comparison
video yeterince açıklayıcı oldu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı