GTX 1060 sistem düşük FPS sorunu

BoranK

Hectopat
Daha fazla  
AMD Ryzen 1600
Asus Rog GTX 1060 6GB
8GB 3000MHz RAM

Sistem özelliklerim bunlar, yeni format attım çoğu şeyi kurdum. ETS2'de 13 FPS alıyorum. LOL'de 100FPS civarı CS:GO'da zar zor 200'leri ya görüyor ya da 150 civarı vs. bir problem var, önceden de böyleydi bu GTX650 ile GTA5'i orta ayarlarda 60FPS ile oynatırdım bunda zar zor. Problem nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
50-60 civarı sıcaklıkla ilgili hiç problemim olmadı bu zamana kadar, ama hiçte istediğim FPS değerlerine ulaşamadım. Arkadaşımla CS:GO oynuyoruz aynı yere bakıyoruz ikimizde onun 200 ise benim 100. Onun ekran kartı 1050Tİ benim 1060 6GB. Acaba 8GB Ram mi az kalıyor, oyun içinde baktığımda 7GB kullanıyor olarak görünüyor 16 mı yapmam gerek acaba?

İşlemciye ufakta O.C yapmak mantıklı mı acaba, RAM profile 1 olarak seçili 3000MHz de çalışıyorlar. Ve BIOS'da bir sürü ayar var geçen sene mi ne bir arkadaş vardı bana çok yardım etmişti onu açtırdı bunu kapattırdı işlemciyi O.C yaptırdı ufak. Sonra BIOS sıfırlandı gitti hepsi. BIOS sürümüm ve diğer her şey en güncelde bu arada.

NOT: Toplam 8GB Ram'im var CS:GO oynarken 7'sini kullanıyor sanırım sisteme ya 1 kalıyor yada hiç, ve ben bu şekilde çift monitör kullanıyorum ve yayın yapıyorum bazen. Hiç sıkıntı olmuyordu gerçi önceden ama bu sıralar çok sıkıntı olmaya başladı. Benim anladığım kadarıyla Ram yetersiz kalıyor yanlış mıyım ?
Sıkıntın işlemci veya RAM ile alakalı falan değil, RAM ve işlemcin CS:GO için fazlası ile yeterli zaten. Ekran kartında bir sıkıntı olduğu kesin, driverler tam ise;
Denetim masasına git, güç seçeneklerinden yüksek performansa ayarla. Aynı şeyleri NVIDIA denetim masasında da yap.

En son Driver'i kullanıyorum 411 li olanı, Gpu Tweak 2'yide kullanıyorum Gaming Mod'da oda. Güç seçenekleri yüksek performansta NVIDIA'da yüksek kalitede idi onu performansa çektim şimdi.

CS GO gibi bilek isteyen oyunda sakın ayarları yükseğe çekme. Ayarların en düşükte kalsın hele ki gölge ayarı en düşükte CS GO gibi oyunlarda görüntünü güzel yapman sana bi fayda sağlamıycak oyunda.

CS GO gibi bilek isteyen oyunda sakın ayarları yükseğe çekme. Ayarların en düşükte kalsın hele ki gölge ayarı en düşükte CS GO gibi oyunlarda görüntünü güzel yapman sana bi fayda sağlamıycak oyunda.
Sırf bu oyunda değilki, ETS2'de 13FPS alıyordum :D Online-Offline çok fark etmiyor.
Bu ekran kartına 2-3K para vermişim daha CS:GO ETS2 oynayamıyorum yani bu çok koyuyor gerçeği söylemek gerekirse. Ama bir sıkıntı olduğu çok net. İşlemci O.C mi yapmalıyım BIOS'ta bir şeyler mi değişmeli bilmiyorum ama bir şey olmalı.

Sırf bu oyunda değilki, ETS2'de 13FPS alıyordum :D Online-Offline çok fark etmiyor.
Bu ekran kartına 2-3K para vermişim daha CS:GO ETS2 oynayamıyorum yani bu çok koyuyor gerçeği söylemek gerekirse. Ama bir sıkıntı olduğu çok net. İşlemci O.C mi yapmalıyım BIOS'ta bir şeyler mi değişmeli bilmiyorum ama bir şey olmalı.
Garantiye gönderin başka seçenek kalmadı. Bu arada RAM'lerin ikisini de tek seferde aynı modeli aldınız değil mi?
Not: Güç ayarlarından Yüksek Performans moduna alın.

Garantiye gönderin başka seçenek kalmadı. Bu arada RAM'lerin ikisini de tek seferde aynı modeli aldınız değil mi?
Not: Güç ayarlarından Yüksek Performans moduna alın.
Evet 2x4 RAM'ler aynı kutudan çıktı. Yüksek performans modunda zaten
Rami sök ve başka sokete tak
Deniyeceğim.
Yani şimdi tekrar girdim CS:GO'ya her şeyi ne var ne yok olabilecek en düşük seviyeye çektim 50-100fps falan fark etti ama bir flash falan patladı mı vay halimize. Bir Asus'la görüşeceğim alsınlar bir baksınlar bişey yapsınlar sorun onlarda değilse işlemciden şüpheliyim oda değilse 16GB RAM yapmam gerekiyor bence.
NOT: Şimdi Asus'a mail attım ekran kartı için cevap bekliyorum muhtemelen ürünü isteyecekler vermeyi düşünüyorum bir baksınlar. Eğer ordan sonuç çıkmazsa AMD ile görüşeceğim işlemci için.

Son düzenleme:
Sonradan oluştu ise, temiz bir format tavsiye ederim. Özellikle Windows 10 1803 sürümüne güncelleme yoluyla geçmiş isen çok bug oluşuyor, buda bunlardan biri olabilir.

CS:GO 4 GB RAM ile dahi çalışabilen bir oyun, 8 GB kesinlikle yetiyor. Eğer formattan önce bir sıkıntı yoksa, çok büyük ihtimalle sürücülerde bir sıkıntı vardır, illaki birisinde bi şey olabilir. ETS 2 için ise eğer MP. oynuyorsanız, işlemcinizin tek çekirdek performansı yetmiyor olabilir. Ben GTX 1050 TI ve R5 2600X kullanıyorum ve yetmediği anlar oluyor.

En iyisi sen güzel bir format at bilgisayara zaten sıkıntılar felan var demişsin. Siyah ekranda felan kalma yeniden başlatma sıkıntısı var yazmışsın. Temiz bir format ile işin çözülür bence.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı