GTX 1060 Sistem Düşük Performans Sorunu

84kk48

Hectopat
Hepinize iyi günler. Öncelikle, bilgisayar bileşenlerinden pek anlamadığımı belirteyim.

Kendi çapımda bir araştırma yapıp, ürün inceleme videoları ve internetteki inceleme yazıları yardımıyla, yaklaşık 1 yıl önce bir PC topladım.

Sistemimden daha düşük sistemler, popüler oyunları çok rahat çalıştırıyor. Ben ise Rainbow Six, PUBG vb. oyunları düşük FPS ile oynuyorum.

Şunu da ekleyeyim, monitörüm yok. Onun yerine LG marka 4K TV var, onu kullanıyorum. Tahminim toplanan parçalar uyumsuz, ya bir kaç ayar gerekli ya da başka bir problem var.

Sorunu yardımlarınız ile birlikte çözmek istiyorum. PC parçalarının bilgilerini içeren resmi paylaştım.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

88D22B2E-B800-4D59-8143-AFB7787868F6.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
LG marka 4K TV var, onu kullanıyorum demişsiniz. Oyunları hangi çözünürlükte oynuyorsunuz acaba?

1920x1080 çözünürlükte oynuyorum.
4K Çözünürlükte performans sorunu normal. 1060 4K kartı değil.

Peki, bu fps sorunu bir monitör ile düzelebilir mi ?

Sisteme uygun bir monitör alıp onunla kullansam pc’yi ?
4K da oynamaya calisiyondur buyuk ihtimalle full ye dusurme secenegim varsa dene eger gene dusuk fps var ise teknik servise gitmen gerekebilir

1920x1080 çözünürlükte oynuyorum oyunları. Sorun tv ile alakalı olabilir mi acaba ?

Son düzenleme:
yani tam olarak bottleneck olayı diyemeyiz ama öyle birşey var bu sistemde(benim tahminim).ne kadar düşük fps alıyorsunuz bilmiyorum ama ramleriniz 2400 den 3000 mhz çıksa=10-15 fps upgrade, işlemciniz ryzen 5 2. nesil olsa = 15-20 fps-bottleneck varsa çok daha fazla upgrade olur.bu değerler ile normale dönüyorsa sorunu başka yerde aramayın.

yani tam olarak bottleneck olayı diyemeyiz ama öyle birşey var bu sistemde(benim tahminim).ne kadar düşük fps alıyorsunuz bilmiyorum ama ramleriniz 2400 den 3000 mhz çıksa=10-15 fps upgrade, işlemciniz ryzen 5 2. nesil olsa = 15-20 fps-bottleneck varsa çok daha fazla upgrade olur.bu değerler ile normale dönüyorsa sorunu başka yerde aramayın.

peki bu sisteme bir adet ram eklesem ? eklemek istesem kaç gb ram eklemem lazım ? hertz ne olmalı ?

mevcut işlemci ile bir işlem yapsam...ne yapabilirim ve sonuç ne olabilir ?

Bir kez daha soruyorum. Aldığınız ortalama FPS değerleri nedir?

pubg için, ultra ayarlarda 30-60 fps arası. şimdi, böyle ama internette benim pc özelliklerimden düşük bir pc’de oyunun oynanış videolarında benim oyunumdan daha akıcı. grafikler daha iyi. total war attila adlı oyunu bütün özellikler kapalı ve low ayarlarda zar zor oynuyorum. pc sistemim mi çok kötü yoksa başka bir problem mi var çözemiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı