GTX 1060 Strix Mafia 3 Kasma Sorunu

Furkanömer

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar 2-3 ay önce 5000 TL bilgisayar topladım. Sistem şöyle:

İşlemci: Intel İ5 6500
Anakart: Asus 170 Pro Gamına
Ekran kartı: Asus GTX 1060 Strix 6 GB
Ram: 16 GB Kingston hyprex

Vatan Bilgisayardan topladım ve Windows 10 da yükletdim. Mafia 3 yürürken falan kasıyor. Bana sadece Windows 10 u yükleyerek gönderdiler. Evimizde daha internet bağlanmadığı için güncelleme falan atamıyorum. BIOS ayarları yüklü olup olmadığını bilmiyorum. Ne yapmalıyım? Yardımlar için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Vatan Bilgisayardan topladım ve Windows 10 da yükletdim. Mafia 3 yürürken falan kasıyor. Bana sadece Windows 10 u yükleyerek gönderdiler. Evimizde daha internet bağlanmadığı için güncelleme falan atamıyorum. BIOS ayarları yüklü olup olmadığını bilmiyorum. Ne yapmalıyım? Yardımlar için teşekkürler.
İnternetsiz olmaz, son sürüm optimize ekran sürücüsü, ses sürücüsü ve sayamadığım birçok sürücü+ windowsun kendi updateleri oyun performansında önemli. İnterneti bulursan bir nebze akıcılık artar.

Edit: Oyun crackli ise yardıma devam etmez bu forum.

Mafia 3'te şu an büyük optimizasyon sorunları var bütün ekran kartlarında böyle. Low'da 60-70 fps zor görüyor güçlü kartlar dahi. Oyuna güncelleme gelmesini beklemek gerek.

Nvidia Experience kullanarak optimizasyon yapmayı denedin mi? Eğer denediysen herhangi bir değişiklik oldu mu?
Denemedim nasıl yapabilirim

Oyun orjinalmi ekran kartı işlemci kullanımını paylaşırmısınız?
Oyun orijinal değil

Ekran kartı driveri yüklü mü? :D
Yüklü olması lazım.

Şuan monitör yerine televizyon kullanıyorum. Bundan kaynaklanıyor olabilirmi?

Denemedim nasıl yapabilirim

Oyun orijinal değil

Yüklü olması lazım.

Şuan monitör yerine televizyon kullanıyorum. Bundan kaynaklanıyor olabilirmi?
Korsana destek vermiyoruz. Ayrıca zaten oyun orijinal olsaydı yapımcılar bu sorunları bir bir düzeltip güncellemesini online olarak sunacaktı. Bu arada sisteme bu kadar para harcayıp neden korsan oynadığınızı da anlamış değilim;ki bu sistemle korsan oynamak 'Ferrari'ye kabak lastik takmak gibi' birşey.
Televizyona bağladıysan hangi kablo ile bağladığın önemli, televizyonun gecikme değeri önemli, tepki süresi önemli. Büyük ihtimalle zaten çok fazla ghosting yapar bunu söyleyeyim.
Bir tahminde bulunayım, windows da korsan? Lütfen orjinal yazılım kullanmaya başlayın, ilerde göreceksiniz ne kadar güzel birşey olduğunu.
Korsan kullandıkça format süresi kısalır,bu benim tesbitim. Bundan 6-7 ay öncesine kadar windows hariç full herşeyi korsan kullanıyordum ve yeni aldığım SSD ye bile aldıktan 3 gün sonra format atmak zorunda kaldım. Sonra bir düşündüm bu olayı, abi dedim' bırak korsanı ya!'. 6 aydır full orjinal takılıyorum, pc şahane, akıyor. İnşallah da böyle gider.
İnterneti bağlayın pc'ye bir şekilde; ne var ne yok güncelleyin. Dahası can sağlığı. İyi günler.

Şu orjinallik havalarını bırakıpta, oyunun optimizasyonun ve oyun motorunun berbat olduğunu söyleseniz yeterliydi.
Her işin bir raconu var. Her önüne gelen, gerekli gereksiz "uygulamayı" sırf korsanın verdiği avantaj ile bedava diye yüklenirse, elbette 2 günde format yer.
Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı