GTX 1070 Anlık FPS Düşmesi

Hocam bir de telefondan vs.. İnternet açıp dener misin? Bir de zaten CSGO gibi oyunlar işlemci bazlı olduğu için ekran kartının %100 kullanmaz zaten.

Anlam getiremiyorum cidden, rainbow six siege gayet akıcı sorun yok aynı şekilde GTA 5 sıkıntısız gayet akıcı oynanıyor. Acaba oyunlardan kaynaklı olabilirmi ?

Anlam getiremiyorum cidden, rainbow six siege gayet akıcı sorun yok aynı şekilde GTA 5 sıkıntısız gayet akıcı oynanıyor. Acaba oyunlardan kaynaklı olabilirmi ?
Eğer Assassin's Creed serisi gibi optimizasyon özürlü ise evet.
Isı değerlerini kontrol edip termal macun sürün sürdürtün.
Ekran kartına overclock yapmayı denediniz mi?
Eğer bilmemiş şekilde bunu yapmış iseniz bunun sonucunda bu hata ortaya çıkmış olabilir.

İşlemci ısısı oyunlarda maksimum 65 derece ekran kartıda 65-70 arası. Hiç overclock yapmadım ekran kartına. Ve oyunda her zaman olmuyor bu saliselik düşüşler, sanki map'te bir yer sorunlu ordan gecerken saliselik düşüyor okadar.

Aynı sorunu Doom, ETS2, ATS'de yaşıyordum. Bu oyunları SSD'ye kurunca düzeldi. Hiç GPU düşüşü yaşamadım. Fakat CS GO'da bende yaşıyorum. Belki 500MB okuma ve yazma hızı yeterli gelmiyordur CS GO' ya. Çok garip. Ve de CSGO ve LOL işlemciye yüklenen bir oyun, SSD o noktada birşey yapamıyor olabilir.

brom aynı sorunu bende yaşıyorum sistemim iyi olmasına rağmen fps düşüşleri oluyor inan 3 gün uğraştım donanımsal ve sistemsel olarak bir şey bulamadım.

Anlık düşmeleri bende yaşıyordum ama sonradan öğrendim ki sıcaklık değerlerinden kaynaklanıyormuş. Kasanın hava döngüsü yetersiz kaldığından ekran kartı ısınıyor ve anlık güç kesintisi meydana geliyor. Kasanın camını açtığımda sıcaklık değerleri normale döndü ve oyunlarda donma yaşamadım.

Benim sıcaklıktan kaynaklandığını sanmıyorum. Oyunlarda maksimum 65 derece gördüm işlemcide, ekran kartında ise 66-67
Evet arkadaşlar sorunum çözülmüştür.
Çözüm: Nvidia 391.01'i indirdim ardından nvidia denetim masasından bir kaç ayar yaptım.
Bağlantılı optimizasyon : kapalı
düşey senkronizasyon : kapalı
Güç yönetimi : maksimum performans
Önceden oluşturulan maksimum kare : 1
Bu ayarları yaptıktan sonra bende stutter flan artık olmuyor iyi günler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı