GTX 1070 ve i5-6600 Sistemin Boşta 48 Derceye Kadar Çıkması

4Maestro

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba, daha yeni işlemcinin macununu değiştirdim de sistem şu an da boşta iken 40 derece filan CPU sıcaklığı da 45-48 arası gidip geliyor. Sizce değerler normal mi? Biraz şüphelendim de sizin de fikrinizi almak istedim. Teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
M
Öncelikle herkese merhaba, daha yeni işlemcinin macununu değiştirdim de sistem şu an da boşta iken 40 derece filan CPU sıcaklığı da 45-48 arası gidip geliyor. Sizce değerler normal mi? Biraz şüphelendim de sizin de fikrinizi almak istedim. Teşekkürler...
MSI Afterburner ile frekanslarına bir bakın ekran kartının. 135'e 325 gibi frekanslarda olması lazım boştayken. Frekanslar böyleyse sıcaklık anormal. Frekanslar yüksekse normal, frekansın yüksek olması Nvidia denetim masasındaki güç yönetim modundandır (Kart Nvidia ise). Güç modunu uyarlamalı yapıp yeniden başlatın bilgisayarı. Öyle de çalışsa sorun olmaz.

1531145639386.png

Bu değerlerden bahsediyorsun sanırım?
Güç modunu kontrol ettim "optimum güç" seçeneğinde imiş kendiliğinden. Sıcaklığın yüksek olmasının sebebi bu ise değiştirmeme gerek yok ben sadece sistem de bir anormallik var mı yok mu onu öğrenmek istiyorum

Son düzenleme:
Havalar sıcak. Kasa içi hava sirkülasyonu büyük önem taşıyor. Toz birikmişse fanlar doğru hava akışını sağlayamaz. Bunları kontrol edin. Gerekirse kasanın yerini değiştirin.

Havalar sıcak. Kasa içi hava sirkülasyonu büyük önem taşıyor. Toz birikmişse fanlar doğru hava akışını sağlayamaz. Bunları kontrol edin. Gerekirse kasanın yerini değiştirin.
Ya aslında işin garibi şurada; ben kasayı yeni temizledim hatta yeni termal macunu sürdüm problemsiz bir şekilde hallettim herşeyi.

Eki Görüntüle 313549
Güç modunu kontrol ettim "optimum güç" seçeneğinde imiş kendiliğinden. Sıcaklığın yüksek olmasının sebebi bu ise değiştirmeme gerek yok ben sadece sistem de bir anormallik var mı yok mu onu öğrenmek istiyorum
Fanlarda hareket yoksa normal olabilir. Ekran kartlarının çoğu 60 dereceden sonra fan açıyor. Tavsiyem oyuna girmeden önce fanı full açın. Oyundan çıkınca son sıcaklık kaç olmuş bi bakın. 70'e kadar normal. Bendeki MSI Gaming 4G GTX 970 60 dereceyi geçmiyordu.

R6 gibi bir oyunda iken sıcaklıklar 60 dereceyi geçmiyor ayrıca oyunu kapatınca 51 derece civarında takılıyor. Herkese teşekkürler :)

Eki Görüntüle 313549
Merhabalar. Konuyu tekrar açtım fakat bende boşta iken bile 1607 ye 4006 olarak çalışıyor. (1070 Ti) GPU'ya sahibim. Nasıl ayarlayacağım acaba ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı