GTX 1070 ve i5 6600K sistemde PUBG kasma sorunu

barisjk7

Hectopat
Merhaba arkdaşlar PUBG'de maç ortasında 70 FPS'lere kadar düşüyorum sorunum nedir MSI afturbuner ile test yaptım CPU 100'de 100 kullanılıyor.
Sistem özellikleri;
ASUS GTX 1070 8 GB.
i5 6600K işlemci.
16 GB 2666MH RAM.
1TB HDD.
256 GB SSD.
MSI Tomahawk anakart DDR4.

Adsız.png

Darboğaz sorununuz olmuş. Eğer işlemci soğutmanız iyi ise OC yaparak 4.5, 4.6 GHz değerlerinde sorununuz çözülebilir.

Yani pek anlamıyorum soğutmadan ama markasını nasıl ögrenebiliirm sogutmamın.

İşlemciye yüklenen bir oyunda darboğaz yapıyor işlemciniz hocam. Kasmıyor ise sorun yok, biraz ayarları düşürebilirsiniz. Gölge ve efektler.

Yani 140 FPS'leri görüyorum ama fıght vs gibi zamanlarda bayağı dusuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani pek anlamıyorum soğutmadan ama markasını nasıl ögrenebiliirm sogutmamın.

Yani 140 FPS'leri görüyorum ama fıght vs gibi zamanlarda bayağı dusuyor.

Kutusu falan yok mu? Eğer yoksa kasa camından veya içinden sıvı mı hava mı olduğunu söyler misiniz?

Low ayarlarda oynuyorsanız çok anormal bir durum yok ortada, o kartın 9900K ile yapılan testlerinde bile düşük ayalarda GPU kullanımı %50-60 arası seyrediyor, ayrıca oyun tam bir optimizasyon faciası, 9700K'sı olan arkadaşım bile BF5'te hiçbir problemi yokken, bu bozuk oyunda ultra ayarlarda dahi stabil %99 GPU kullanımı elde edemiyor, droplar, donmalar çileden çıkarttı sonunda da sildi oyunu. Baştan bozuk çıktı ve halen de bu oyunu referans alarak high-end riglerde bile sorun varken yüksek seviye bileşen öneren var bu çöp oyun için, inanılır gibi değil. Çözüm olarak ayarları ultraya çekin mümkünse, hatta Youtube'da bu oyun için özel optimize ayarlar öneren kanallar var, buraları bir göz gezdirebilirsiniz, BF, AC Origins gibi oyunlar başta olmak üzere diğer oyunlarda da herhangi bir sorununuz yoksa siz o makineye 7700K da alsanız yine droplar, düşüşler devam edecektir benden söylemesi.

Son düzenleme:
Low ayarlarda oynuyorsanız çok anormal bir durum yok ortada, o kartın 9900K ile yapılan testlerinde bile düşük ayalarda GPU kullanımı %50-60 arası seyrediyor, ayrıca oyun tam bir optimizasyon faciası, 9700K'sı olan arkadaşım bile BF5'te hiçbir problemi yokken, bu bozuk oyunda Ultra ayarlarda dahi stabil %99 GPU kullanımı elde edemiyor, droplar, donmalar çileden çıkarttı sonunda da sildi oyunu. Baştan bozuk çıktı ve halen de bu oyunu referans alarak High-end riglerde bile sorun varken yüksek seviye bileşen öneren var bu çöp oyun için, inanılır gibi değil. Çöüzm olarak ayarları Ultra'ya çekin mümkünse, hatta YouTube'da bu oyun için özel optimize ayarlar öneren kanallar var, buraları bir göz gezdirebilirsiniz, BF, AC Origins gibi oyunlar başta olmak üzere diğer oyunlarda da herhangi bir sorununuz yoksa siz o makineye 7700K'da alsanız yine droplar, düşüşler devam edecektir benden söylemesi.

Teşekkür ederim yorumun için callofduty warzonode maşallah birkere bile kasmadı oyun 130 FPS'lere kadar çıkıyor bu sorunu sadece PUBG'de yaşıyorum normal olarak tedirgin oluyor insan acaba PC'değil mi bir skntı var diye. Oyun evet yıllardır skntılı bir oyun dediğiniz gibi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı