GTX 1070 ve I5 8600K Anlık FPS Düşüşleri

Samiko

Decapat
Merhaba Technopat ailesi.

Sıcaklık değerlerim normal olmasına rağmen, oyunlarda ciddi FPS düşüşleri yaşıyorum. Intel Diagnostic Tool testi yaptım, bütün hepsini geçti. GPU için Unigine Superposition (extreme) testi yaptım, skor: 4300+. BIOS güncelledim, gereksiz programları kapattım ama bir türlü çözemedim.

Örnek resim yakaladım ve yükledim. Sağ üste bakarsanız FPS'in 1 olduğunu görebilirsiniz.
Adsız.jpg

Test ettiğim oyunlar:

• PlayerUnknown's Battlegrounds
  • Fallout 4
  • Counter Strike Global:Offensive
  • Elder Scrolls Online

Sistemim:

• İşlemci: Intel i5 8600K
  • Anakart: MSI Z-370 A Pro
  • Ekran Kartı: Zotac GTX 1070 8 GB
  • RAM: 8 GB 2666 MHz
  • Kasa: Zalman Z3 Plus
  • Güç Kaynağı: Corsair 750W 80+ Bronze
  • SSD: Hi-Level 120 GB 550/530
  • Monitör: ASUS VP228 Full HD (5ms)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağ altta tıklayınca açılan arka plandaki uygulamalar var. Steam, Realtek HD audio yöneticisi vb. olan yerde Chrome var mı bir kontrol et. Yanlış hatırlamıyorsam gizli simgeler olması gerek.

Oyun 6.3 GB bellek kullanıyor. Windows 2 GB yakın bellek kullanıyor. Zaten bellek sınırda geziyor.
Bu yüzden diskten ayrılan bellek kullanmaya çalışıyor. O yüzden oyunda ani takılmalar yaşanıyor.

Güncel oyunlarda artık 8 GB bellek yetersiz kalıyor. 2x8 şeklinde 16 GB bellek yükseltmesi yapmanı öneririm.
Ya da bağlantıdaki rehberdeki işlemleri uygulayarak arka planda çalışan uygulama sayısını ve PUBG grafik ayarlarını düşürüp bellek kullanımını azaltacaksın.
Windows 10 Hızlandırma Rehberi - Technopat

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı