GTX 1070 ve I5 8600K Anlık FPS Düşüşleri

Tamam olması gerektiği gibi çalışıyor sonuç olarak sürücü kaynaklı. Eğer yeni sürüm de düzelmez ise eski bir sürücü kur ama aynı sekil de DDU ile sil surucuyu. Bir de DSR açarak 2k da oyna.
Dediğinizi yaptıktan sonra , bu düşmeler aşırı seviyede azaldı,en azından ben şimdilik öyle gözlemledim,akşama doğru tekrar deneyip gözlemlerimi paylaşırım.
Oyunu HDD'den mi oynuyorsunuz?
Fallout 4 hariç hepsi SSD.

İyi günler dilerim,

Windows 10 Hızlandırma Rehberi - Technopat

Yukarıdaki yazıyı inceleyerek işlemleri uygularsanız bir kısım rahatlama olacaktır.

Bunlara ek olarak bir kaç işlem daha söyleyeceğim deneyip testleri paylaşır mısınız?

- Denetim Masası > Güç Seçenekleri > Yüksek Performans ( Yüksek Performansı göremiyorsanız alttaki genişlet tuşuna basınız. Orda da göremez iseniz sol menüden yeni güç planı oluştur menüsünden ilerleyebilirsiniz)

- Windows+R > services.msc > Hızlı getirme (Superfetch) sağ tıklayarak özellikler kısmına girerek devre dışı bırakıp durdurunuz.

- Windows+R > regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE>SYSTEM>CurrentControlSet>Control>Session Manager>MemoryManagement>PrefetchParameters

Alanına ilerleyin sağ taraftaki menüde EnablePrefetcher ve EnableSuperfetcher görüceksiniz bu değerleri 0 olarak değiştirin. Bu değerleri göremiyorsanız sağ tarafta boş alana tıklayarak Yeni>Dword Value ya tıklayarak EnablePrefetcher ve EnableSuperfetcher için ayrı kayıtlar oluşturarak 0 değerini veriniz.

- *** Özellikle Yukarıdaki bulunan linkdeki Xbox DVR özelliğini devre dışı bırakmayı unutmayınız

Ben aylarca bu oyunu 8 GB RAM ile oynadım. Hiçbir sıkıntısını çekmedim.

Bilgisayara format atıktan sonra MSI Command Center programını kurma.Bendede aynı sorun oldu Command Center kurmayınca düzeldi denemektedir fayda var

İyi günler dilerim,

Yukarıdaki yazıyı inceleyerek işlemleri uygularsanız bir kısım rahatlama olacaktır.

Bunlara ek olarak bir kaç işlem daha söyleyeceğim deneyip testleri paylaşır mısınız?

- Denetim Masası > Güç Seçenekleri > Yüksek Performans ( Yüksek Performansı göremiyorsanız alttaki genişlet tuşuna basınız. Orda da göremez iseniz sol menüden yeni güç planı oluştur menüsünden ilerleyebilirsiniz)

- Windows+R > services.msc > Hızlı getirme (Superfetch) sağ tıklayarak özellikler kısmına girerek devre dışı bırakıp durdurunuz.

- Windows+R > regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE>SYSTEM>CurrentControlSet>Control>Session Manager>MemoryManagement>PrefetchParameters

Alanına ilerleyin sağ taraftaki menüde EnablePrefetcher ve EnableSuperfetcher görüceksiniz bu değerleri 0 olarak değiştirin. Bu değerleri göremiyorsanız sağ tarafta boş alana tıklayarak Yeni>Dword Value ya tıklayarak EnablePrefetcher ve EnableSuperfetcher için ayrı kayıtlar oluşturarak 0 değerini veriniz.

- *** Özellikle Yukarıdaki bulunan linkdeki Xbox DVR özelliğini devre dışı bırakmayı unutmayınız
Xbox DVR uzun zamandır kapalı,superfetch yoktu ekleyip ikisini de 0 yaptım,services.msc de olan superfetch zaten devre dışı idi.
İyi günler dilerim,

- Windows+R > regedit

Driver değiştirdikten sonra ciddi bir azalma var,ama hala takılmalar(stuttering) devam etmekte.Yabancı kaynaktan bir arkadaş ram bandwith'imin çok düşük olduğunu söylemiş(ben anlamıyorum).Ram: Hi-Level 8gb 2666mhz CL17 Tek Modül.
Bilgisayara format atıktan sonra MSI Command Center programını kurma.Bendede aynı sorun oldu Command Center kurmayınca düzeldi denemektedir fayda var
Yüklü değil.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı