Çözüldü GTX 1080 Ti 85 dereceye çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
RAM
16GB
Ekran kartı
GTX 1080 Tİ GAMİNG X 11GB
Anakart
B450M DRAGON
İşlemci
RYZEN5 2600
MSI GTX 1080 Ti 11GB Gaming X ekran kartı
Ayar yapmadığım sürece kart var 85 dereceye kadar çıkıyor, bu kadar çıkması normal mi? PSU kaynaklı olduğunu zannediyorum kullandığım PSU
GP550W 80+ yetmediği için olabilir mi yeni PSU siparişi verdim. Undervolt yaparak sıcaklık değerlerini biraz düşürdüm, fakat performansını etkiliyor kartın bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Çözüm
2017'de çıkan bir ekran kartı. Termal macun kurumuş ve etkisini kaybetmiş olabilir, soğutucuda kir toz birikmiş olabilir. Fanların performansı düşmüş olabilir veya çalışma yüzdesi düşük olabilir.

Kart ne zamandır sizde? Kasanızın hava akışı nasıl, önü mesh mi? Sıcak hava tahliye edilemiyorsa bileşenler boğuluyor olabilir.

Bir de kasanın yan kapağını açıp ekran kartı sıcaklığını gözlemleyin.
MSI GTX 1080 Ti 11GB Gaming X ekran kartı.
Ayar yapmadığım sürece kart var 85 dereceye kadar çıkıyor, bu kadar çıkması normal mi? PSU kaynaklı olduğunu zannediyorum kullandığım PSU.
GP550W 80+ yetmediği için olabilir mi yeni PSU siparişi verdim. Undervolt yaparak sıcaklık değerlerini biraz düşürdüm, fakat performansını etkiliyor kartın bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilir mi?
PSU ile alakalı olacağını sanmıyorum. Büyük ihtimal tozlanmıştır.

Son zamanlarda benim de ekran kartımda ısınma problemi oluyordu. Dün bilgisayarı komple temizledim, termal macunlarını yeniledim sıcaklık 75'ten 45 50 aralarına düştü sanada temizliği öneririm çünkü 85 derece bayağı fazla ben 73 dere iken ekran kartına dokunduğumda elim üstünde duramıyordu 85 dereceyi düşünemiyorum.

2017'de çıkan bir ekran kartı. Termal macun kurumuş ve etkisini kaybetmiş olabilir, soğutucuda kir toz birikmiş olabilir. Fanların performansı düşmüş olabilir veya çalışma yüzdesi düşük olabilir.

Kart ne zamandır sizde? Kasanızın hava akışı nasıl, önü mesh mi? Sıcak hava tahliye edilemiyorsa bileşenler boğuluyor olabilir.

Çözüm
Bakimiyla ilgili olabilir mi? En son ne zaman temizledin?

Macunu yeni değiştirmiştim ama kaliteli bir şey değildi.

Son zamanlarda benim de ekran kartımda ısınma problemi oluyordu. Dün bilgisayarı komple temizledim, termal macunlarını yeniledim sıcaklık 75'ten 45 50 aralarına düştü sanada temizliği öneririm çünkü 85 derece bayağı fazla ben 73 dere iken ekran kartına dokunduğumda elim üstünde duramıyordu 85 dereceyi düşünemiyorum.

Sağlam bir temizlik yapmak gerek o zaman.

Son düzenleyen: Moderatör:
Macunu yeni değiştirmiştim ama kaliteli bir şey değildi.

Sağlam bir temizlik yapmak gerek o zaman.

Dostum biraz fazla para ver güzel bir macun al. Kötü macun hiçbir işe yaramaz hatta daha kötü etkiler. Ekran kartında da toz varsa bir temizle ( tüm PC için yapsan daha iyi olur) sonra bir sıcaklık kontrollerini yap geri dönüşünü bekliyorum.

Dostum biraz fazla para ver güzel bir macun al. Kötü macun hiçbir işe yaramaz hatta daha kötü etkiler. Ekran kartında da toz varsa bir temizle ( tüm PC için yapsan daha iyi olur) sonra bir sıcaklık kontrollerini yap geri dönüşünü bekliyorum.

Tamamdır hocam teşekkür ederim.

MSI GTX 1080 Ti 11GB Gaming X ekran kartı.
Ayar yapmadığım sürece kart var 85 dereceye kadar çıkıyor, bu kadar çıkması normal mi? PSU kaynaklı olduğunu zannediyorum kullandığım PSU.
GP550W 80+ yetmediği için olabilir mi yeni PSU siparişi verdim. Undervolt biraz düşürdüm, fakat performansını etkiliyor kartın bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Çözüm.

Olay sadece kasadaymış, ön taraftaki cam panelde havalandırmanın h si yok çıkardığım zaman daha serin başlamaya çalıştı hocam ilginiz için teşekkür ederim.

Hocam sorunu hallettim aşağıda mevcut teşekkür ederim ilginiz için.

Dosya Ekleri

• images (2).jpeg
    images (2).jpeg
    16,7 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı