GTX 1080 Ti alınır mı?

MuhammedAliDmrc

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese selam. Yaz tatilinde çalışıp bir bilgisayar almak istiyorum ve alacağım bilgisayar iyi bir şekilde 2K med-high ayarlarda 75+ FPS oynatmasını istiyorum. Kuzenimde RTX 3060 olduğu için ona yönelmek istedim çünkü çöğu triple a oyunları 2K high ayarlarda 60+FPS ile oynuyordu. Bende baktım RTX 3060 fiyatlarına abi gözünü seveyim o ne? Fiyatlar bayağı bir fazlaydı. Ve bende GTX 1080 Ti'a bakmak istedim ikinci elden. Bayağı ucuzdu. Ama bir sorun vardı. RTX 3060'a göre bayağı bir ucuzdu. Ortalama temiz GTX 1080 Ti ekran kartları 4000TL bandındaydı. Sizce almak mantıklı mı? Özelliklere bakınca bayağı baba bir kart olduğunu gördüm RTX 3060'ın özelliklerine kıyasla hiç sırıtmıyordu. Fakat bunu bir de uzmanlara sormak lazım. Siz ne düşünüyorsunuz?

Arkadaşlar herkese selam. Yaz tatilinde çalışıp bir bilgisayar almak istiyorum ve alacağım bilgisayar iyi bir şekilde 2K med-high ayarlarda 75+ FPS oynatmasını istiyorum. Kuzenimde RTX 3060 olduğu için ona yönelmek istedim çünkü çöğu triple a oyunları 2K high ayarlarda 60+FPS ile oynuyordu. Bende baktım RTX 3060 fiyatlarına abi gözünü seveyim o ne? Fiyatlar bayağı bir fazlaydı. Ve bende GTX 1080 Ti'a bakmak istedim ikinci elden. Bayağı ucuzdu. Ama bir sorun vardı. RTX 3060'a göre bayağı bir ucuzdu. Ortalama temiz GTX 1080 Ti ekran kartları 4000TL bandındaydı. Sizce almak mantıklı mı? Özelliklere bakınca bayağı baba bir kart olduğunu gördüm RTX 3060'ın özelliklerine kıyasla hiç sırıtmıyordu. Fakat bunu bir de uzmanlara sormak lazım. Siz ne düşünüyorsunuz?

Alınır hocam günümüzde her oyunu rahat kaldırır 2K ultrada her oyunu 60+ açamaz ama.

Fiyatı uygunsa ve kart temiz durumda ise alınır. Aradan bayağı bir vakit geçti ancak kart o zamanın tepe modeliydi. 2070 performansında diye biliyorum o yüzden kullanılır. Ancak tekrar söylüyorum kartın durumu önemli.

Halen ne kadar güçlü olsa da çok eskidi, çok güç çekiyor, DLSS ya da Ray Tracing yok, Pascal mimarili kartlar çok ucuz ve temiz olmadıkça artık alınmamalı.

4000 TL'ye 2. el RX 6600 XT de alınabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam 2K MED-High ayarlarda oynatmaz bence 6600XT 8 GB VRAM'i var. Ve bu gerçekten az bir değer.

Halen ne kadar güçlü olsa da çok eskidi, çok güç çekiyor, DLSS'ya da Ray Tracing yok, Pascal mimarili kartlar çok ucuz ve temiz olmadıkça artık alınmamalı.

RTX var hocam 1080 Ti'da.

Hocam 2K MED-High ayarlarda oynatmaz bence 6600XT 8 GB VRAM'i var. Ve bu gerçekten az bir değer.

RTX var hocam 1080 Ti'da.
Gerçi evet var, bende de 1660 Ti var geçenlerde Witcher 3'te RTX açmıştım, performansı rezalete dönmüştü, FSR dahi toplayamıyordu durumu. Ben 1660 Ti ile RTX'de ne performansı aldıysam sizde yakın performans alırsınız 1080 Ti ile. Bu kartların RT çekirdekleri yok, yazılımsal yolla RT açıldığı için dip performans vermeleri normal

Arkadaşlar AMD kartlar önermeyin NVIDIA kart alacağım bunun sebebi de NVIDIA kartlardaki DSL teknolojisiydi sanırsam ama DLSS değil. DSL teknolojisi 1080p bir ekranı 1440p yapıyor gibi bir şey nasıl yapıyor onu diye sormayın bende bilmiyorum xD. Ama görmüştüm bir yerde.

Arkadaşlar AMD kartlar önermeyin NVIDIA kart alacağım bunun sebebi de NVIDIA kartlardaki DSL teknolojisi
Çözünürlük yükseltiyor yani.

Fiyatı uygunsa ve kart temiz durumda ise alınır. Aradan bayağı bir vakit geçti ancak kart o zamanın tepe modeliydi. 2070 performansında diye biliyorum o yüzden kullanılır. Ancak tekrar söylüyorum kartın durumu önemli.

Hocam bunun durumu iyi mi? Adam miningle vs. uğraşmamış ve 6 ayda bir termal macun değiştirmiş.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı