GTX 1080 Ti hala alınır mı?

3 fanlı modeller çoğunlukla daha iyi soğutuyor. Resimde attığınız kart referans dediğimiz kart. Tabikii 3 fanlı modelleri tercih etmeniz soğutma açısından daha iyi. Şahsi görüşüm.

Peki 1080ti alırken, çift fanlı , 3 fanlı, bir de blower deniliyo sanırım garip gözüken bir tasarım var resimde gösterdiğim gibi. Bunlar arasında seçim yapmam gerekirse, mesela 3 fanlı değil de blower denk geldi veya 2 fanlı olanı denk geldi. Soğutma açısından sorun yaşar mıyım ? kasamda çalışan fan yok yan tarafı hep açıktır . 2-3 tane alıp takıcam yakın zamanda fan olduğunu varsayalım.
Fe kart bu.

Peki 1080ti alırken, çift fanlı , 3 fanlı, bir de blower deniliyo sanırım garip gözüken bir tasarım var resimde gösterdiğim gibi. Bunlar arasında seçim yapmam gerekirse, mesela 3 fanlı değil de blower denk geldi veya 2 fanlı olanı denk geldi. Soğutma açısından sorun yaşar mıyım ? kasamda çalışan fan yok yan tarafı hep açıktır . 2-3 tane alıp takıcam yakın zamanda fan olduğunu varsayalım.

Üç fanlı almanız yararınıza olur. Blower fan ise almanı önermem.

Alinsin ya :) Elimde 1080Ti FE ve 1080 var, satmaya calisiyorum. Sadece 1 ay mining'de (birak yuksek sicagi, normal olmasi gereken sicakliga bile ulasmayacak sekilde) kullandim, sonra dolaba kaldirdim duruyor aylardir elimde :(

Merhaba, bilgisayarımı yükseltmeyi düşünüyorum. İkinci el ekran kartlarına bakmaya başladım 1080 Ti, çocukluğumun kartı gözüme çarptı. Fiyatı 4000-5500 arası bir sürü ilan buldum. Ben performans odaklı biriyim, oynadığım oyunlarda bana fazlaca FPS vermesini isterim. 1080 Ti kartı araştırmaya koyuldum ve GPU. Benchmark sitesi, YouTube videolarında RTX 2070, RTX 3060 kartlarından daha fazla performans sağladığını gördüm. 1660 Ti, 1660S gibi kartları saymıyorum bile yan yana gelemiyorlar performans anlamında. Bu durumda karta olan ilgim arttı.

1- 1080 Ti çıkalı 5 seneyi geçmesine rağmen ikinci elden alınabilir mi? Alırken alacağım arkadaştan ne testi istemeliyim ya da ben gidersem ne testi yapmalıyım?
2-haliyle RTX kullanamayacağım, DLSS dediğimiz şey RTX teknolosiyle bağlantılı mı? Yani GTX kart alsam DLSS kullanamıyor muyum?
3-mevcut PSU alacağım kartta sorun yaşatır mı?
4-ekstra olarak 1080 Ti gibi eski bir kartın yukarıda saydığım kart ve emsali güncel kartlardan neden daha iyi?

*2k monitörüm yok, hangi kartı önerirseniz önerin 1080p olarak kullanmak durumundayım.
**Amd ekran kartı önermeyin, sadece işlemcisini alırım.

Bilgisayar özelliklerim;
Anakart: B450M S2H.
İşlemci: Ryzen 5 2600.
Ekran kartı: RX 580.
PSU: Thermaltake Smart BX1 650W 80+ Bronze.
RAM: 3000MHz 16 GB.

***Ekran kartını almam durumunda eskisini satıp yine bir AMD işlemciye yöneleceğim. Darboğaz yapacağıyla ilgili yazılar okudum.

İkinci elde 5K gibi bir fiyatı var. Acayip güç tüketiyor ve çok eski. RX 6600 almanızı öneririm 2. el. Ayrıca %90 mining kartı.

1000-1200 tl farkına 3060ti alınabiliyomuş. Kafam karıştı şimdi, siz olsanız ne yapardınız ? Kafa kafaya aslında performans olarak.
Ben olsam yeni piyasaya sürülecek GDDR6X bellekli olan 3060 Ti modellerinin sıfırını alırdım. Ancak ekonomik durumunuz buna müsade etmiyorsa tabii ki 3060 Ti tercih edin derim.

Geri
Yukarı